Як обробити ванну панелями.

Ванна відноситься до приміщень з підвищеною вологістю. Перепади температур в цій частині квартири теж бувають досить регулярно. Тому і способи обробки дещо відрізняються від тих, що застосовуються в інших частинах квартири. Дуже зручні панелі ПВХ. Вони красиві, довговічні і не схильні до дії вологи. Крім того, цей матеріал хімічно нейтральний і не завдає шкоди здоров'ю.
Вам знадобиться
  • - панелі ПВХ; - Бруски або металевий профіль для обрешітки;
  • - герметик;
  • - саморізи;
  • - шуруповерт;
  • - дриль.
Інструкція
1
Спеціально готувати для облицювання панелями стіни ванної не потрібно, оскільки облицювання проводиться по дерев'яній обрешітці. А от до самих панелям поставтеся гранично уважно. Панелі стандартизовані за розміром, а ось відтінки їх можуть бути самими різними. Такі панелі можуть бути пофарбовані під різні матеріали - дерево, камінь і т.п. Не забудьте, що світла облицювання здатна візуально збільшити приміщення. Зверніть увагу на якість самих панелей. На них не повинно бути подряпин, вм'ятин або відколів.
2
Вирішіть, де у вас будуть висіти полки, стінні шафки, дзеркала. Ці елементи краще прикріпити прямо до стіни, а не до обробки. Намітьте для них місця. Предмети складної форми обведіть по контуру прямо на стіні.
3
Розрахуйте кількість панелей. Виміряйте довжину стіни і розділіть її на ширину панелі. Довжина панелі зазвичай відповідає висоті приміщення. Не виключено, що кілька панелей вам доведеться підрізати, оскільки в даному приміщенні знаходяться ванна і умивальник. Врахуйте також ширину дверного отвору.
4
Привезіть панелі додому, розпакуйте, покладіть на підлогу і дайте відлежатися при кімнатній температурі приблизно 12 годин. Якщо температура на складі, звідки ви їх привезли, була нижче 0 ° С, покупці необхідно дати вилежатися приблизно дві доби. Перш ніж взяти панель з пачки, зніміть всю упаковку.
5
Закріпіть на стіни дерев'яний або металевий каркас - обрешітку. Попередньо стіну необхідно розмітити. Рейки або напрямні повинні знаходитися на відстані 0,5м ± 10см один від одного. Дерев'яні рейки можна попередньо обробити препаратом, що запобігає гниття. У будівельних магазинах вони представлені в досить великому асортименті.
6
Кріпите панелі до каркаса, підганяючи один до одного пази і гребені. Посадіть кожну панель на 3-4 самореза. Подбайте про те, щоб проводка опинилася під обшивкою. Промажьте стики герметиком. Це необхідно, щоб вода не потрапляла на каркас і стіни.
Корисна порада
При облицюванні ванної панелями використовуйте різні елементи обробки. Наприклад, плінтус в даному випадку більше підійде пластиковий, ніж дерев'яний. Якщо на стінах є якісь виступаючі деталі, які не потрібно облицьовувати, розкроїте плитку до того, як почнете клеїти.