Як вигідно купити кімнату.

Мати власне житло - природне бажання кожного самостійного людини. Але не у всіх є можливість отримати його від держави за договором соціального найму або купити за власні кошти. Якщо грошей на покупку окремої квартири не вистачає, можна спробувати придбати кімнату в комунальній квартирі. Якщо навіть ця угода пов'язана з великими труднощами, можна підшукати найбільш дешеві варіанти покупки.
Інструкція
1
Вартість кімнати залежить від дуже багатьох чинників. У першу чергу від стану будинку та його розташування. Зрозуміло, багатоповерховий цегляний будинок з просторими кімнатами і місцями загального користування, розташований в престижному районі, котирується куди вище, ніж «хрущовка» десь на околиці. Відповідно, і вартість кімнати в такому будинку набагато більше. Раз у вас дуже гостро стоїть фінансове питання, спробуйте пошукати найбільш дешеві варіанти на околицях.
2
Будинок, розташований недалеко від станції метро або від великої магістралі, так само котирується вище аналогічного будівлі десь в глибині спального району, до якого треба довго добиратися, та ще й з пересадками. Вам краще зупинити вибір на другому варіанті. Звичайно, це буде менш зручно, але зате ви зможете заощадити при покупці кімнати досить пристойну суму.
3
Дуже важливий момент: кількість мешканців у комунальній квартирі. Неважко зрозуміти, що чим їх менше, тим вище вартість кімнат, і навпаки. Адже мало кому з потенційних покупців захочеться, щоб на загальній кухні або в черзі в санвузол юрмилися люди. Одна справа - два-три сусіда, зовсім інша - десяток з гаком. Якщо ви не можете дозволити собі покупку по-справжньому гарною кімнати, доведеться пошукати саме найдешевший, багатолюдний варіант.
4
Але обов'язково врахуйте особливість нашого житлового законодавства. Якщо крім тієї кімнати, яку ви збираєтеся купити, приватизована ще хоча б одна, що знаходиться в цій квартирі, згідно статті 250 Цивільного кодексу, саме її господарі мають першочергове право покупки. Тому, щоб угода була визнана законною, необхідно нотаріально завірити відмова сусідів від свого переважного права.
5
Якщо сусіди відмовляються піти до нотаріуса, посилаючись на брак часу, продавець може в письмовій формі оголосити про свій намір продати кімнату (тобто частина квартири), визначивши термін для переважного викупу цієї частини. Тоді або сусіди будуть зобов'язані викупити кімнату, або після закінчення терміну ви отримаєте право на її купівлю.