Як оформити квартиру на Україну.

Згідно з виданим на Україні закону «Про власність», нерезиденти мають право оформити в цій країні квартиру на себе без будь-яких обмежень. Все, що для цього потрібно, - це досягнення повнолітнього віку і наявність громадянського паспорта.
Вам знадобиться
  • - паспорт громадянина Росії, свідоцтво про ВНЖ в Україні або Паспорт з дійсною візою;
  • - ідентифікаційний номер;
  • - згода чоловіка на придбання квартири, завірене нотаріусом.
Інструкція
1
Підготуйте всі необхідні для оформлення угоди документи. В першу чергу це паспорт громадянина Росії або паспорт з візою, яка на даний момент діє. Підійде також і свідоцтво про вид на проживання в Україні. По-друге, потрібно ще ідентифікаційний номер. Його можливо отримати у податковій інспекції, просто пред'явивши паспорт. І, по-третє, не забудьте про згоду чоловіка на придбання квартири, завіреному нотаріусом.
2
Відразу після того, як буде зроблено вибір квартири, укладіть попередній договір про купівлю-продаж, в якому обов'язково повинна бути проставлена сума покупки і дата її оформлення. Крім того, необхідно буде також сплатити депозит, який повинен становити не більше 5% від повної вартості угоди. Решта грошей повинні передаватися продавцеві тільки після того, як буде підписаний підсумковий контракт. Однак і основний і попередній договору повинні бути завірені нотаріусом.
3
Разом з нотаріусом ретельно перевірте всі отримані документи на придбану квартиру. Найбільш важливим моментом є достовірність усіх паперів. Адже покупка повинна бути повністю захищена від можливості будь-яких посягань на неї третіми особами. Якщо документи продавця у нотаріуса викличуть хоч найменші сумніви, краще не ризикуйте і відмініть угоду. Купувати таку квартиру не варто.
4
Якщо всі документи в порядку і основний контракт вже підписаний, зробіть оплату решти 95% від обумовленої суми. Після цього зареєструйте в державних органах (в бюро технічної інвентаризації) свою покупку.
5
Після завершення всіх необхідних дій залишиться лише сплатити встановлений державою податок, розмір якого залежить від площі придбаної квартири: якщо вона більше 100 м2, то податок становитиме 1% від усієї суми угоди і ще 1% буде сплачуватися пенсійному фонду, правда тільки у випадку, коли ця угода у продавця перша за рік. Якщо площа перевищує встановлений ліміт, необхідно платити 5% -ний податок.