Як в'язати чоловічий жакет.

Гарним подарунком родича-чоловіка до якогось свята може стати жакет, пов'язаний своїми руками. Існує велика різноманітність моделей: від найпростіших, з якими впораються навіть початківці в'язальниці, до ускладнених різними візерунками і специфікою фасону.
Вам знадобиться
  • - 1000 г пряжі;
  • - спиці або гачок;
  • - гудзики;
  • - блискавка;
  • - схема в'язання або форма.
Інструкція
1
Оберіть фасон жакета, який ви хочете зв'язати. Найпростіше орієнтуватися на готові моделі, представлені в журналах для в'язання. Якщо ви хочете зробити легкий літній жакет, то його можна пов'язати гачком, в інших випадках краще вибрати спиці. Обговоріть фасон з чоловіком, якому ви збираєтеся робити подарунок. Так ви зможете зв'язати те, що людина дійсно захоче носити.
2
Придбайте нитки і фурнітуру. На жакет з довгими рукавами 50 розміру знадобиться близько 1000 г вовни. Найкраще придбайте її з запасом, щоб у вас несподівано не скінчилася потрібний колір. Підберіть гудзики і, при необхідності, блискавку. Колір ниток для жакета може бути найрізноманітнішим і залежить від гардероба і загального стилю чоловіки. Універсальним кольором може бути сірий, також деяким чоловікам подобається коричневий. Можливі й більш яскраві і незвичайні кольори, наприклад, зелений або бордовий.
3
Виконайте розрахунок схеми в'язання. Щоразу це робиться індивідуально, оскільки залежить від розміру одягу, від щільності в'язання і товщини ниток. Зв'яжіть невеликий фрагмент базового візерунка, приблизно 5X5 см. Порахуйте, скільки петель доводиться на один сантиметр - це і буде щільністю вашого в'язання. Помножте цю кількість на довжину нижнього краю вашої першої деталі жакета і ви отримаєте дані про те, скільки петель вам потрібно набрати в першому ряду.
4
В'яжіть чоловічий жакет обраним візерунком. Найчастіше використовується панчішне полотно, але ви можете урізноманітнити його, наприклад, кіскою уздовж поличок. Також жакети часто доповнюються гумкою в районі манжет і внизу жакета.
5
Пов'язані деталі пропрасуйте через вологу тканину праскою. Зшивати деталі найкраще вручну. Перед остаточним завершенням вироби можна провести його примірку, щоб зрозуміти, наскільки добре воно сидить на конкретній людині.
Тепла жакет з якісної пряжі не тільки зігріє будь-якого чоловіка в холодну пору року, але й може стати універсальним предметом гардеробу для будь-яких ситуацій. Таку стильну річ для коханого чоловіка можна зробити своїми руками, зв'язавши гачком.
Інструкція
1
Купуйте пряжу, відповідну для обраної моделі жакет а. Орієнтуйтеся на кількість, яка зазначено в описі. На виріб з довгим рукавом для чоловіка середнього зросту і статури знадобиться 700-800 грамів пряжі.
2
Зніміть необхідні мірки. Розмір жакет а буде визначатися по обхвату грудей. Зв'яжіть зразок розміром 10 * 10 сантиметрів, вирахувати по ньому кількість стовпчиків для набору і рядів. Виберіть для себе спосіб, яким ви будете в'язати чоловічий жакет . Найкраще зв'язати спинку і полички одним полотном, рукави окремо, а потім з'єднати їх разом.
3
Почніть роботу знизу. Гачком наберіть ланцюжок з повітряних петель довжиною, що відповідає розміру обхвату грудей. Другий ряд в'яжіть стовпчиками без накиду. Зв'язавши останній стовпчик, поверніть в'язане полотно на 180градусов і в'яжіть 3-й ряд у зворотний бік. Наступні ряди в'яжіть аналогічним способом, в кінці кожного ряду розгортаючи полотно. В'язання чоловічого жакет а можна виконувати і стовпчиками з одним накидом.
4
Зв'яжіть полотно заввишки за міркою від лінії довжини виробу до пахвової западини, де почнеться пройма для вшивний рукава. Розділіть полотно на три частини (спинка, дві полички), зазначивши умовно бокові шви. Продовжуйте в'язати частини кожну окремо, починаючи зі спинки.
5
Для формування пройми з кожного боку спинки в кінці кожного ряду не пров'язуйте 1-2 стовпчика. Збавляючи подібним чином петлі, ви трохи скруглите лінію початку пройми жакет а. Провязав так 2 см, продовжите роботу прямо. Вивяжіте горловину глибиною 2-3 см. Скошену лінію плеча зробіть укороченими рядами. Те ж саме робіть, пров'язуючи полички. При цьому з нагрудною частини полички вив'язувати форму вирізу (V-подібного або круглого).
6
Зв'яжіть рукава, зробіть плечові шви, Ушийте рукава в пройму. По краю через шию стовпчиками без накиду зв'яжіть планку, роблячи в місцях отворів для гудзиків ланцюжок з декількох повітряних петель (їх кількість залежить від розміру гудзики).