Як виявити вірус на сайті.

Шкідливі сайти заражають комп'ютери через уразливості в браузері за допомогою фрагментів коду, званих експлойтів. Також існують підроблені сайти-двійники, власники яких розраховують на введення в них помилково логінів і паролів, наприклад, від соціальних мереж. Нарешті, на сайтах можуть просто зберігатися шкідливі файли.
Інструкція
1
Включіть в браузері захист від попадання на шкідливі ресурси. Наприклад, в Opera виконайте наступне: відкрийте вікно налаштувань («Налаштування» - «Загальні настройки»), перейдіть в цьому вікні на вкладку «Додатково», в вертикальному меню цієї вкладки виберіть пункт «Безпека», а потім поставте галочку «Включити захист від шахрайства ». Після цього кожне доменне ім'я буде перевірятися за допомогою постійно оновлюваної бази. Якщо воно входить в список підозрілих, замість сайту буде автоматично завантажена сторінка з попередженням про те, що відвідувати ресурс небезпечно.
2
Уважно дивіться на адресний рядок браузера після переходу по залишеній ким-небудь посиланням. Якщо замість, наприклад, vkontakte ви виявите vikontkate, а замість odnoklassniki - ond0klassniki, не вводьте в такий сайт ні логін, ні пароль. Також шахраї можуть підміняти частина букв в доменному імені з латинських на однакові по зображенню кириличні, або навпаки, і це також призведе до потрапляння на інший сайт. Виявити даний вид шахрайства можна, включивши в адресному рядку шрифт, де латинські і російські літери сильно відрізняються один від одного по виду. Особливо багато таких шрифтів в Linux.
3
Перед відвідуванням сайту, який здався вам підозрілим, спробуйте перевірити його на наявність експлойтів, перейшовши по першій з розташованих в кінці статті посилань. Лише переконавшись в тому, що ресурс не є шкідливим, відвідайте його, використовуючи браузер.
4
Якщо виявиться, що сайт містить експлойти, але відвідати його все одно необхідно, наприклад, щоб прочитати важливу інформацію, перейдіть по другий з посилань, розташованих в кінці статті. Завантажиться служба Skweezer. Відвідайте потрібний вам сайт через неї - вона пропустить HTML-код через фільтр, прибравши скрипти і залишивши лише текст і зображення. Все одно не вводите в поля введення на відвідуваному вами таким чином сайті логін і пароль.
5
Перед тим як скачувати з інтернету файл, перевірте його на віруси дистанційно. Використовуйте для цього сайт VirusTotal (див. Третю посилання в кінці статті). Файл, розташований по введений вами посиланню, буде почергово перевірений різними антивірусами. Завантажуйте його лише в тому випадку, якщо він не виявиться зараженим. Пам'ятайте, що служба VirusTotal не є заміною локального антивіруса.