Як об'єднати 2 відеокарти. Як об'єднати 2 материнські плати.

Нерідко можна зустріти материнські плати, які наділені двома слотами PCI-Express. Дані пристрої підтримують синхронну роботу двох відеокарт, що дозволяє поліпшити продуктивність графічних пристроїв.
Вам знадобиться
  • - драйвери материнської плати;
  • - драйвери відеокарт;
  • - перехідник.
Інструкція
1
Для початку переконайтеся в тому, що системна плата вашого комп'ютера підтримує синхронну роботу двох відеокарт. Вивчіть документацію до материнської плати. Знайдіть помітки CrossFire або SLI. Ці режими використовуються для відеокарт фірм ATI і Nvidia, відповідно.
2
Виберіть відеоадаптери, роботи яких ви будете синхронізувати. Важливо розуміти, що в даній ситуації підійдуть далеко не всі відеокарти. Придбайте два графічних прискорювача одного виробника.
3
Обов'язково переконайтеся в тому, що обрані відеокарти підтримують двоканальний режим роботи. При виборі відеоадаптерів фірми ATI (Radeon) можна використовувати карти однакової серії. Це означає, що моделі пристроїв повинні мати приблизно такий вигляд: HD Radeon 5xxx.
4
Пам'ятайте про те, що реальна продуктивність більш потужної відеокарти буде знижена до рівня слабкого адаптера.
5
Вимкніть комп'ютер. Встановіть обидва відеоадаптера в слоти PCI-Express. У даній ситуації кабель монітора повинен підключатися до пристроїв через спеціальний адаптер. Стандартне підключення дисплея до відеоадаптера не підвищить продуктивність графічних пристроїв.
6
В тому випадку, якщо ви плануєте підключити до адаптерів кілька дисплеїв, не використовуйте перехідник-міст. Дана схема дозволить вам розширити зображення на кілька дисплеїв
7
Встановіть драйвери для материнської плати комп'ютера. Використовуйте той комплект файлів і додатків, який активує SLI (CrossFire) режим роботи відеоадаптерів.
8
Оновлення драйверів для відеоплат. Запустіть встановлене додаток і активуйте двоканальний режим роботи графічних прискорювачів. Налаштуйте параметри відеокарт. Вимкніть непотрібні функції. Врахуйте, що ви не зможете окремо налаштувати кожну плату. Це означає, що обидва пристрої повинні підтримувати актівіруемие опції.
Сучасні материнські плати випускаються з двома слотами PCI-Exrpess. Таке поліпшення дозволяє материнській платі підтримувати роботу відразу з двома відеокартами. Дві відеокарти працюють у зв'язці, підвищуючи графічну і загальну продуктивність комп'ютера. Також таке апаратне рішення допоможе розтягнути картинку на два монітори.
Вам знадобиться
  • - дві відеокарти;
  • - спеціальні з'єднувачі.
Інструкція
1
Уважно огляньте материнську плату або вивчіть документацію до неї. Про підтримку роботи з двома відеокартами свідчитиме наявність двох роз'ємів PCI-Express, а також позначка SLI Ready або CrossFire документації або упаковці. Тип з'єднання залежить від типів відеокарт. Як правило, соеденить можна тільки однакові відеокарти , тобто вони повинні бути від одного виробника і моделі відеокарт повинні бути ідентичні.
2
Візьміть дві однакові відеокарти . Переконайтеся, що обидві плати підтримують роботу в «командному» режимі. Огляньте упаковку або документацію по відеокарті - якщо це відеокарта з чіпсетом Nvidia, то шукайте на упаковці позначку SLI, якщо Radeon - то позначка повинна бути CrossFire.
3
Встановіть обидві відеокарти в роз'єми PCI-Express, попередньо відключивши комп'ютер від харчування. Увімкніть комп'ютер. Після завантаження операційної системи встановіть на вінчестер програмне забезпечення з диска драйверів для материнської плати для активації режиму роботи з двома відеокартами.
4
Реалізуйте роботу двох карт фізично в залежності від мети модифікації. Підключіть монітор через спеціальний перехідник, якщо ви ставите дві відеокарти для підвищення продуктивності. Або підключіть до відеокарт два монітори, якщо вам необхідно вивести на екран зображення великого розміру. Як правило, два монітори можна підключати і з однією відеокартою, тому перед об'єднанням уважно подумайте, навіщо вам це потрібно.
5
Не варто експериментувати з апаратними засобами, які не підтримують явно режим подвійної роботи. Без додаткових прошивок дві відеокарти не працюватимуть спільно, якщо не виконуються вищеописані умови.