Як налаштувати wap.

Протокол wap був розроблений спеціально для використання в мережах GSM для передачі даних. З його допомогою мобільні пристрої - телефони, смартфони і комунікатори - здатні виходити в мережу Інтернет і переглядати сайти, а також завантажувати мультимедійний контент. Однак реалізація wap в сучасних мережах мобільного зв'язку виявилася досить дорогої, крім того, передача даних відбувається з невисокими швидкостями. В цілому wap по всіх параметрах програє більш сучасному стандарту передачі даних по мережах мобільного зв'язку - GPRS, який вже підтримують всі без винятку оператори зв'язку.

Ряд сайтів мають спеціальну wap-версію, адреса якої починається з wap замість www. Вона оптимізована для перегляду з мобільного телефону, що має невеликий порівняно з персональним комп'ютером розмір дисплея. Як правило wap-версії також позбавлені від надлишкової графіки щоб зберегти трафік користувачів. Веб-браузер, установлений в мобільному телефоні, підтримує просмот wap-сайтов.Чтоби налаштувати wap, як правило, достатньо отримати повідомлення автоматичної настройки параметрів телефону від оператора стільникового зв'язку. Таке повідомлення зазвичай надсилається автоматично при першому вході телефону в стільникову мережу. Крім того, його одержання можна ініціювати (конкретний спосіб залежить від оператора, про це можна проконсультуватися в салоні стільникового зв'язку або в службі технічної підтримки оператора, а також на сайті оператора) .Щоб налаштувати wap вручну:

  1. Переконайтеся, що для вашого номера у оператора стільникового зв'язку підключена послуга передачі даних. Бажано, щоб це був не просто «wap», а «wap через gprs». В цьому випадку рахунки за користування інтернетом будуть в кілька разів скромніше.
  2. У налаштуваннях телефону вкажіть такі параметри, як ім'я користувача та пароль для входу в інтернет, а також адреса точки доступу. Всі ці параметри залежать від оператора, і з'ясувати їх можна в точках продажів мобільної техніки, в службі техпідтримки оператора або на його інтернет-сайті.
  3. Якщо в настройках телефону є параметри настройки шлюзу, наприклад адресу, логін і пароль, то як правило їх краще не заповнювати. Додаткову інформацію з цього питання також краще отримати в службі техпідтримки оператора.
Абонентам компанії «Білайн» для виходу в інтернет не потрібний комп'ютер. Вони можуть підключити WAP і відвідувати WAP-сайти безпосередньо з мобільного телефону. Налаштувати і підключити WAP можна двома способами.
Вам знадобиться
  • Телефон, підключений до мережі "Білайн"
Інструкція
1
Можна самостійно замовити настройки WAP через GPRS, набравши якійсь із безкоштовних номерів: 0674 11 жовтня - для телефонів Pantech, LG, Nokia, Ericsson, SonyEricsson, LG і Samsung; 0674 13 жовтня - для телефонів Siemens; 0674 15 жовтня - для нових моделей Nokia (5140, 6220, 6230, 6600, 6620, 6650, 6810, 6820, 7200, 7270, 7600 і 7610). Після дзвінка клієнтові прийде повідомлення з настройками, які треба зберегти, а потім активувати. При цьому може знадобитися ввести PIN-код. В цьому випадку слід набрати 1234. Якщо СМС з інформацією про настройках не було доставлено, абоненту необхідно самому вписати наступні параметри в меню телефону: домашня сторінка (hоmе page): http://wap.beeline.ru; канал зв'язку (data bearer): GPRS; точка доступу (access point name/APN): wap.beeline.ru; IP-адреса (IP address): 192.168.017.001; порт (port): 9201 (або 8080 для телефонів з підтримкою TCP/IP); ім'я користувача (username): beeline; пароль (password): beeline.
2
Для установки WAP без GPRS треба подзвонити по невластивому вам безкоштовним номером: 0 674 10 жовтня - для телефонів Samsung, Siemens, LG, Nokia, Ericsson і SonyEricsson; 0674 13 жовтня - для телефонів Siemens; 0674 14 жовтня - для нових моделей Nokia (5140, 6220, 6230, 6600, 6620, 6650, 6810, 6820, 7200, 7270, 7600, 7610). Зберігати і активувати настройки слід так само, як і при наявності GPRS. Проте можна і самостійно ввести необхідні параметри: домашня сторінка (hоmе page): http://wap.beeline.ru; тип з'єднання (Connection type): безперервний; захист (Connection security): відкл .; канал (bearer): Дані; номер набору (Dial-up number): 0671; IP-адреса (IP address): 192.168.017.001; тип виклику (Data call type): аналоговий; швидкість (Data call speed): 9600; ім'я користувача (username): beeline; пароль (password): beeline.
3
Після успішної настройки WAP можна відразу підключатися до інтернету. WAP через GPRS активується автоматично при налаштуванні, але якщо послуга не працює, абоненту « Білайну » необхідно підключити її на офіційному сайті компанії або за допомогою команди * 110 * 181 #. WAP без GPRS (по стандартному каналу зв'язку) підключається також на сайті або при наборі команди * 110 * 111 #. Після цього слід вимкнути і знову включити мобільний телефон, щоб він виявив мережу.
4
Далі вже можна заходити на WAP-сайти. Основний список розміщений у відповідному розділі офіційного сайту «Білайн» - wap.beeline.ru. Там же за допомогою пошукової системи можна вибрати необхідні WAP-адреси.
Зверніть увагу
Один з найбільш затребуваних WAP-адрес на даний час - wap.lib.beeline.ru (сайт сучасної літератури). Його особливість полягає в тому, що кожну книгу тут можна придбати; гроші за покупку і її доставку кур'єром списуються з рахунку мобільного телефону.