Як відправити гроші в Вірменію. Які гроші у Вірменії.

Щоб відправити гроші в Вірменію або іншу країну колишнього СРСР, можна скористатися послугами будь-якої системи грошових переказів. Процедура відправки стандартна: ви повинні знати особисті дані одержувача, мати при собі паспорт та готівку в потрібній сумі. З усім цим потрібно звернутися в найближчий пункт прийому переказів і пройти ряд нескладних формальностей.
Вам знадобиться
  • - паспорт;
  • - прізвище, ім'я та по батькові одержувача і місце його знаходження;
  • - авторучка;
  • - сума готівки, що покриває розмір переказу і комісію.
Інструкція
1
Виберіть систему, послугами якої хочете скористатися. На пострадянському просторі їх спектр досить великий. Ви можете скористатися як міжнародної системою Western Union, так і будь-який з безлічі інших. Основні визначальні критерії: ціна послуг, швидкість проходження переказу (від 15 хвилин до трьох днів), можливість вибору пункту видачі (залежно від системи це може бути будь-який на території міста чи країни або один конкретний за вибором відправника), кількість нарікань користувачів (в роботі деяких систем, на жаль, нерідкі збої).
2
Якщо ви вибрали систему, де отримати гроші можна тільки в одному конкретному пункті, зв'яжіться з одержувачем і узгодьте адресу найбільш зручного для нього.
3
Зверніться в найближчий пункт прийому платежів обраної системи. Найчастіше це відділення банків, що працюють з декількома системами грошових переказів одночасно. Але можуть бути також торгові точки: салони стільникового зв'язку та інші.
4
Повідомте операціоністу про своє бажання зробити переклад в Вірменію, назвіть систему, якої хотіли б скористатися, суму і валюту переказу (більшість систем працюють з доларами і євро, багато хто також з рублями).
5
Заповніть запропоновані вам операціоністом папери. В них потрібно буде вказати прізвище, ім'я та за наявності по батькові одержувача, країну, де він знаходиться, при необхідності - місто та адресу конкретного пункту перекладу (для вказівки точної адреси скористайтеся допомогою операціоніста, у якого під рукою повинен бути список) і дані відправника. При необхідності зробіть позначки в передбачених для цього місцях: наприклад, про те, що ні ви, ні одержувач не є офіційними особами, що переклад не пов'язаний з комерційною діяльністю, і т.п.
6
Передайте операционисту заповнені папери і свій паспорт. При необхідності дайте відповідь на його питання, розпишіться в запропонованих місцях.
7
Внесіть гроші: суму переказу плюс комісію.
8
Отримайте взамін квитанцію і папір із зазначенням контрольного номера переказу.
9
Передайте будь-яким зручним способом (по телефону, смс, електронною поштою, через будь-яку програму обміну повідомленнями) контрольний номер переказу його одержувачу. Для отримання грошей він повинен бути також знати систему, за якою вони переведені, суму, прізвище, ім'я, а при наявності по батькові відправника.
Корисна порада
Перевірити статус перекладу після його відправки можна на сайті обраної системи. Для цього потрібно перейти на відповідну сторінку і ввести контрольний номер переказу та дані відправника.