Як треба малювати людини.

Спробуйте зробити базовий малюнок прямостоячі голої людини. Це допоможе вам запам'ятати основні пропорції фігури. Надалі, малюючи людське тіло в більш складній позі, в русі, ви будете себе почувати впевненіше, і ваші картини будуть достовірніше.
Вам знадобиться
  • - щільний аркуш паперу;
  • - олівець;
  • - ластик.
Інструкція
1
Ваш малюнок не буде містити дрібних деталей - тільки основні форми людської фігури. Спочатку побудуйте допоміжну сітку. Вона буде складатися з восьми квадратів у висоту і двох квадратів в ширину. Довжина сторони квадрата дорівнює висоті голови. Таким чином, загальна довжина тіла дорівнюватиме восьми висот голови. Зрозуміло, в житті зустрічаються люди з абсолютно іншими пропорціями - в одних голова здається більше порівняно з тілом, в інших менше. Але в даному випадку розглядається середня пропорційна фігура чоловіка.
2
Потім позначте основні пропорції тіла. Один квадрат, як говорилося вище, займає голова. Через клітку знаходиться лінія грудей. На відстані двох клітин від голови проходить лінія пояса. Ноги складають половину довжини тіла - чотири квадрата. З них два квадрата припадає на стегна, два - на гомілку. Ширина тулуба становить у середньому дві висоти голови. Найширша частина для чоловічої фігури - плечі (на малюнку їх ширина дорівнює двом клітинам), для жіночої - стегна. Найвужче місце торсу - талія. Знайдіть її ширину, відступивши від країв квадратів на 1/3. Ліктьовий суглоб знаходиться на рівні пояса, а довжина долоні дорівнює висоті голови.
3
Доповніть намальовані форми. Зверніть увагу - лінія плечей закінчується на середині другої клітини. Покажіть груди, ключиці, живіт, коліна. Волосся намалюйте трохи виходячи за лінію голови. Позначте риси обличчя.
4
Приберіть зайві лінії і уточніть малюнок. Тепер орієнтуйтеся більше на свої очі - це кращий перевірочний інструмент. Пам'ятайте, що ви робили не креслення людини, а малюнок. Досягніть того, щоб пропорції виглядали природно.