Як спланувати ділянку.

Кожні вихідні ви прагнете за місто, але поїздка на дачу приносить не тільки радість, але і засмучення. Вам катастрофічно не вистачає місця під альтанку або галявини для гри в м'яч. Велику частину часу ви боріться з бур'янами і посухою, тому до вечора неділі відчуваєте себе абсолютно виснаженими. Можливо, причиною всьому - неправильна планування ділянки.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили створити ділянку своєї мрії, сядьте в сімейному колі і подумайте, для чого потрібна дача саме вам. Якщо ви мрієте про розміреному відпочинку і шашликах, віддайте більшу частину ділянки під газон, якщо не мислите себе без врожаю кабачків, то без грядок і парника не обійтися.
2
Список необхідних зон для праці та відпочинку затверджений і записаний, тепер оглядаємо сам ділянку . Намалюйте план двору і відзначте проблемні зони (гучні, темні, надмірно вологі). Тепер розподіляємо зони зі списку по периметру ділянки з урахуванням його особливостей. На тінистому місці не стоїть, влаштовувати грядку, а ось для альтанки таке місце, як раз дуже зручно і т.п. Можливо, вам доведеться зробити кілька начерків, зате ви заощадите час та кошти на етапі практичної реалізації.
3
При влаштуванні доріжок та газонів віддавайте перевагу матеріалам, які в майбутньому дозволять заощадити ваш час. Замість газону можна посадити сланкі рослини, які не потребують постійної стрижці, можна один раз витратитися на пристрій автоматичної системи поливу, і забути про розмотати по всій ділянці шлангу.
4
Вибирайте рослини, характерні для вашого клімату. Вони не зажадають від вас особливого догляду і добре впишуться в ділянку . Пам'ятайте, маленькі саджанці мають схильність виростати в великі дерева. Дерева і чагарники краще згрупувати окремо, а від бур'янів убезпечити себе за допомогою мульчування.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=W9pyxjibkGg