Як відретушувати особа в фотошопі.

Засобами графічного редактора Adobe Photoshop можна усувати недоліки фігури і змінювати риси обличчя на фотографії. Радикальна зміна зовнішності потрібно нечасто - зазвичай достатньо відретушувати фотографію так, щоб можна було з гордістю продемонструвати її всім бажаючим.
Інструкція
1
Відкрийте фотографію і скопіюйте її на новий шар, вибравши команду Layer via copy («Копіювати шар») в меню Layer («Шар»). Це потрібно зробити, щоб не пошкодити різними маніпуляціями основне зображення.
2
Інструментом Healing Brush Tool («Лікує кисть») з групи інструментів J виправте дефекти шкіри. Для цього клацніть лівою кнопкою миші при затиснутою клавіші Alt по здоровому ділянці шкіри поруч з проблемним. Інструмент визначить зазначений малюнок як еталонний. Потім клацніть мишкою по дефекту. Ділянка заміниться еталонним малюнком, тобто зображенням здорової шкіри.
3
Малюнок для зразка вибирайте так, щоб він не надто відрізнявся від проблемної ділянки кольором і освітленістю. Обробіть таким чином все зображення.
4
Продублируйте зображення на новий шар. В меню Filter («Фільтр») виберіть Liquify («Пластика»). За допомогою інструментів цієї програми ви будете міняти риси обличчя моделі. Щоб наблизити зображення, використовуйте Zoom («Лупа»), щоб віддалити - цей же інструмент при затиснутою клавіші Alt.
5
Для переміщення фотографії застосуєте Hand Tool («Рука»). Щоб при корекції не пошкодити якісь деталі зображення, покрийте їх захисною маскою Freeze Mask Tool. Зняти помилково накладену захист можна інструментом Thaw Mask Tool («Зняти маску»).
6
Наприклад, якщо ви хочете змінити форму або розмір носа, зафарбуйте щоки, очі і область між носом і ротом. Якщо ви збільшуєте очі, нанесіть захист на верхні і нижні повіки, і т.д. Праворуч на панелі властивостей встановіть параметри маски - розмір кисті, жорсткість і щільність (Density і Pressure). Чим вище значення двох останніх параметрів, тим сильніше захист.
7
Щоб збільшити очі або зробити губи більш пухкими, виберіть Bloat Tool («Розбухання»). Значення жорсткості і щільності понізьте відсотків до 20, щоб вплив інструмента було не надто грубим. Діаметр кисті виберіть більше, ніж деталь, яку збираєтеся збільшувати. Наведіть курсор на об'єкт і клацніть лівою кнопкою миші.
8
Для зменшення якоїсь деталі, наприклад, носа, використовуйте інструмент Pucker Tool («Стиснення»). Параметри пензля встановіть такі ж, як для Bloat Tool. Клацніть мишкою по переніссі і по крилах носа не більше двох разів, інакше коригування виявиться занадто грубою.
9
Інструмент Push Left Tool («Зсув пікселів») може служити і для збільшення, і для зменшення розміру фрагмента. Якщо ви обводьте елемент проти годинникової стрілки, він зменшується, якщо за годинниковою - збільшується. З його допомогою зручно, наприклад, змінювати форму брів. Щоб їх підняти, проведіть курсором під бровами зліва направо.
10
Таким же чином можна змінити розріз очей, зробити їх схожими на котячі. Підніміть зовнішні куточки очей, провівши інструментом зліва направо. Якщо підвести куточки губ, отримаєте усміхнене обличчя, і т.д.
11
Щоб скасувати невдале дію, натисніть кнопку Reconstruct («Скасування»). Для скасування всіх змін використовуйте Restore all («Скасувати всі»).
У кожній родині є архів дбайливо збережених старих фотографій . З роками ці фотографії втрачають яскравість, їх кольору тьмяніють, а самі фотографії можуть покритися тріщинами, темними плямами і іншими дефектами. Якщо ви хочете надовго зберегти старовинні фотографії, ви можете відретушувати їх, повернувши їм первозданний вигляд, за допомогою Фотошопа, а потім зберегти в електронному вигляді.
Інструкція
1
Для початку відскануйте фотографію у великій якості - не менше 300 пікселів на дюйм. Відскановане зображення з дефектами відкрийте в Фотошопі і поставте йому потрібний розмір. Ретушує фотографію при 100% збільшенні. Відкрийте меню Image і виберіть розділ Mode> CMYK Color, щоб перевести фотографію з режиму RGB в CMYK для можливості подальшого друку.
2
Продублируйте основний шар фотографії та клікніть на палітру каналів, а потім перегляньте кожен з колірних каналів, натискаючи на них по черзі. Виберіть той канал, на якому найбільше видно подряпини і дефекти фотографії, і зробіть його активним.
3
Натисніть на значок ока, щоб включити кольорове зображення, а потім застосуйте на фотографію фільтр Filter> Gaussian Blur, щоб позбутися від дрібних подряпин. Іноді цей метод може призвести до спотворення рис обличчя на фото - в цьому випадку ретушує кожну подряпину окремо, використовуючи інструмент Spot Healing Brush Tool, а також інструменти Healing Brush Tool і Clone Stamp.
4
Збільште масштаб фотографії та починайте акуратно зафарбовувати помітні дефекти, вибираючи в якості джерела для клонування неушкоджені фрагменти фотографії.
5
Усунувши подряпини і недоліки, переходьте до кольорокорекції. Використовуйте для кольорокорекції канали, криві (Curves), а також режими Color Balance, Selective Color і Levels. При необхідності переведіть фотографію назад в режим RGB, але пам'ятайте, що для друку її необхідно буде повернути в режим CMYK.