Як пояснити поділ в стовпчик.

Ділення стовпчиком проходять в третьому класі початкової школи. Дорослій здається, що нічого тут складного немає. Але дитина може не зрозуміти матеріал на уроці або пропустити заняття через хворобу. Тоді завдання батьків - максимально зрозуміло донести інформацію до малюка, щоб відставання в школі не погіршилося. Проявіть такт і терпіння, адже прості речі завжди дуже складно робити в перший раз.
Вам знадобиться
  • - ручка;
  • - папір для записів.
Інструкція
1
Спочатку перевірте навички дитини в множенні. Якщо дитина нетвердо знає таблицю множення, то з діленням у нього теж можуть бути проблеми. Тоді при поясненні ділення можна дозволити підглядати в шпаргалку, але таблицю все-таки доведеться вивчити.
2
Почніть з найпростішого - розподіл числа на однозначне число. Перевірте, щоб у відповіді виходив без залишку, інакше малюк може заплутатися. Візьміть, наприклад, 372 і запропонуйте розділити на 6 частин.
3
Запишіть ділене і дільник через розділову вертикальну риску. Під делителем ви будете записувати відповідь - приватне, відокремивши його горизонтальної рисою. Візьміть першу цифру числа 372 і запитайте у дитини, скільки разів число шість «поміщається» в трійці. Правильно, анітрохи.
4
Тоді візьміть вже дві цифри - 37. Для наочності можна виділити їх куточком. Знову повторіть питання - скільки разів число шість міститься в 37. Щоб порахувати швидко, придасться таблиця множення. Підберіть відповідь разом: 6 * 4 = 24 - зовсім несхоже; 6 * 5 = 30 - близько до 37. Але 37-30 = 7 - шість «поміститься» ще раз. Нарешті, 6 * 6 = 36, 37-36 = 1 - підходить. Перша цифра приватного знайдена - це 6. Напишіть її під дільником.
5
Запишіть 36 під цифрою 37, підведіть рисою. Для наочності в записі можна використовувати знак віднімання. Під рисою поставте залишок - 1. Тепер «спустіть» наступну цифру числа, двійку, до одиниці - вийшло 12. Поясніть дитині, що цифри завжди «спускаються» по одній. Знову запитаєте, скільки «шісток» містить 12. Відповідь - 2, на цей раз без залишку. Напишіть другу цифру приватного поруч з першою. Остаточний результат - 62.
6
Також детально розгляньте випадок ділення із залишком. Наприклад, 167/6 = 27, залишок 5. Швидше за все, ваш нащадок про прості дроби поки нічого не чув. Але якщо він буде задавати питання, що робити із залишком далі, можна пояснити на прикладі яблук. 167 яблук розділили між шістьма людьми. Кожному дісталося 27 штук, і п'ять яблук залишилися неподіленими. Можна поділити і їх, розрізавши кожне на шість часточок і роздавши порівну. Кожній людині дісталася одна часточка від кожного яблука - 1/6. А так як яблук було п'ять штук, то і часточок у кожного виявилося по п'ять - 5/6. Тобто результат можна записати так: 27 5/6.
7
Для закріплення інформації розберіть ще три приклади розподілу: 1) Перша цифра діленого містить дільник. Наприклад, 693/3 = 231.2) Подільне закінчується на нуль. Наприклад, 1240/4 = 310.3) Число містить нуль в середині. Наприклад, 6808/8 = 851.Во другому випадку діти іноді забувають дописати останню цифру відповіді - 0. А в третьому, буває, перескакують через нуль.