Як відкрити щиток в під'їзді. Як відкрити електричний щиток в під'їзді.

Шіток з лічильниками, автоматами і антенними підсилювачами нерідко розташований не в самій квартирі, а в під'їзді або холі. Для запобігання дотику до високовольтних ланцюгах такі щитки обладнають стулками з замками.
Інструкція
1
Ознайомтеся з розташуванням та призначенням дверцят під'їзної Шитко. Зазвичай їх три. Зліва розташовані дві дверцят: горизонтальна, а під нею - квадратна. За першою з них знаходяться автомати, а за другий - електричні лічильники. Справа розташована одна вертикальна двері, за якими поміщені низьковольтні пристрої, наприклад, антенні підсилювачі та розгалужувачі, телефонні клеммники. Іноді зустрічаються щитки іншої конфігурації.
2
Огляньте замки кожної з дверцят. Якщо вони оснащені виступаючими пластинами прямокутного перетину, відкрити будь-який з них можна, використовуючи пасатижі. Горизонтальне положення пластини відповідає вертикального положення язичка (замок відкритий), і навпаки, коли пластина розташована вертикально, язичок знаходиться в горизонтальному положенні (замок закритий). Під час капітальних ремонтів передні панелі під'їзних щитків іноді міняють на нові, де встановлені замки, аналогічні тим, що використовуються в поштових скриньках. У цьому випадку мешканцям найчастіше видають ключі тільки від дверцят з автоматами. Відкривайте і закривайте її так само, як поштову скриньку.
3
Коли відкрита будь-яка з дверцят, дотримуйтесь наступних правил. Не торкайтеся будь-яких металевих предметів всередині щитка, навіть якщо ви точно впевнені, що висока напруга на них відсутній - це може виявитися не так. Не намагайтеся демонтувати будь-які предмети, що належать не вам. Це стосується навіть до лічильника, через який підключена ваша квартира - нерідко він є власністю електропостачальної організації. Чи не здійснюйте будь-які дії спрямовані на зупинку або перемотування лічильників, не знімайте з них пломби. Не відключайте автомати, через які отримують електроенергію інші квартири, крім випадків, коли це необхідно, наприклад, з причини пожежі або отриманої ким-небудь із сусідів електротравми.
4
При наявності електронних лічильників з органами управління можна, відкривши відповідну дверцята щитка, натискати на розташовані на них кнопки з метою дізнатися споживання електроенергії за попередні місяці, в різні часи доби. Робіть це обережно, щоб не торкнутися розташованих поруч струмоведучих частин. Порядок управління лічильниками за допомогою кнопок описаний в його інструкції. Перемотати або зупинити його з клавіатури неможливо. Не натискайте кнопки на лічильниках сусідів.
5
Якщо необхідно здійснити ремонт електропроводки, відкрийте дверцята, за якою розташовані автомати. Знайдіть серед них два, помічених тими ж цифрами, що і номер вашої квартири. Попередньо вимкнувши комп'ютери та інші прилади, що не терплять раптового знеструмлення, перевірте, через який автомат харчуються люстри, а через якийсь - розетки. В аварійній ситуації відключати автомати слід відразу, не чекаючи вимкнення комп'ютерів.
6
Врахуйте, що дзвінок і розетка між дверима санвузла зазвичай харчуються через той же автомат, що і люстри. Під час ремонту проводки поряд з щитком повинна стояти людина, що стежить, щоб ніхто не підійшов до щитка і не відновив подачу електрики. Вимикайте і включайте автомати обережно, щоб не торкнутися їх затискачів і оголених проводів.
7
Завершивши роботу з розташованими в щитку приладами, обов'язково закрийте всі його дверцята і замкніть їх на замки.