Як потрібно харчуватися, щоб вирости. Як потрібно правильно харчуватися.

Зростання входить до переліку основних медичних параметрів розвитку здорової людини. У європейських країнах, у тому числі в Росії, середнім показником для дорослих чоловіків вважається 175-178 см, для жінок - 162-166 см. На процес зростання впливають різні чинники: стать, вік, раса, спадковість, біологічні особливості, наявність певних захворювань та їх наслідки. Однак додати кілька бажаних сантиметрів цілком реально, приділивши особливу увагу правильному харчуванню.
Вам знадобиться
  • - овочі;
  • - фрукти;
  • - зелень;
  • - м'ясо;
  • - риба;
  • - молоко та молочні продукти;
  • - кисломолочні продукти;
  • - крупи;
  • - хліб;
  • - яйця.
Інструкція
1
Отримайте консультацію лікарів перед початком лікувального харчування. Медики перевірять вашу ендокринну систему і показники виробітку соматотропіну (гормону росту). Важливо правильно визначити причину відставання в рості. Якщо відхилення від середніх показників велике, вам буде призначено лікування, можливо навіть хірургічне. Крім того, лікар повинен виключити наявність хронічних захворювань, які можуть загостритися при зміні системи харчування.
2
Складіть меню, що сприяє збільшенню зростання. Пам'ятайте, що не існує одного чарівного продукту, який допоміг би вам швидко вирости. Правильне харчування має бути різноманітним і насиченим білками, вітамінами і мікроелементами.
3
Намагайтеся їсти більше сирих овочів і фруктів. В ідеалі щодня на вашому столі їх повинно бути не менше 1,5 кг. М'ясні і рибні страви не переварюйте і не пересмажувати. Тривала теплова обробка знижує кількість поживних речовин в продукті. Вам доведеться відмовитися повністю від кави і алкоголю.
4
Не переїдайте. Гормон росту краще виробляється, коли ви відчуваєте почуття легкого голоду. Приймайте їжу 4-5 разів на день. Порції робіть невеликими. Допоможуть підрости і розвантажувальні дні: кефірів, овочеві, фруктові. Пийте більше води, як звичайною (кип'яченої або що пройшла спеціальне очищення), так і мінеральної, наприклад, «Боржомі».
5
З'їдайте щодня не менше 100 г білкових продуктів: м'яса, риби, яєць, житнього хліба, рису, квасолі і т.д. Білок є найважливішим елементом для «будівництва» тканин, в тому числі і кісткових. Без надходження в організм достатньої його кількості інтенсивне зростання неможливий. Якщо який-небудь продукт викликає у вас алергічну реакцію, заповните його відсутність в раціоні іншими джерелами білка.
6
Збагатите харчування головними вітамінами зростання - А, В, D. Про користь моркви ви напевно знаєте з дитинства. У ній дійсно міститься каротин, який в організмі перетворюється на вітамін А. Отримати його можна зі свіжої зелені (петрушка, селера, цибуля, кріп та ін.), Щавлю, шпинату, шипшини, овочів жовтого кольору, наприклад, ріпи і брукви.
7
За ріст кісток відповідає вітамін D. Він продукується природним чином під впливом ультрафіолетових променів. Проте жителі північних країн, зокрема Росії, де сонячних днів недостатньо, повинні поповнювати запаси вітаміну D через їжу. Щодня з'їдайте порцію жирної риби (сардина, лосось, тунець) і випивайте склянку молока.
8
Корисні вітаміни групи В є у вершковому маслі, молоці, горіхах, овочах і фруктах, яєчному жовтку, дріжджах та інших продуктах. Не бійтеся перенаситити організм цим елементом. У тканинах він не накопичується, що виникли «надлишки» виводяться природним шляхом.
9
Зростання організму стимулюють мінеральні речовини і мікроелементи. Насамперед, ви повинні забезпечити надходження в кров кальцію і фосфору. Вони є в сирі, яйцях, рибі, молоці і кисломолочних продуктах. Добова норма - 2-3 бутерброда з сиром і 200 мл молока.
10
Цинк, марганець, фтор, які зміцнюють кісткову тканину, у великій кількості містяться в крупах, овочах і фруктах, бобах, волоських горіхах, чорному чаї. Дуже корисно вживати в їжу пророслу пшеницю і кукурудзу.