Як обробити горловину косою Бейко. обробка горловини літнього плаття.

Обробка горловини косою Бейко - одна з найбільш зручних технік у шитті, оскільки пластична і тягнеться фактура цієї стрічки дозволяє навіть недосвідченої швачці красиво оформити складні за формою вигини вироби.
Інструкція
1
Придбайте достатня кількість косою бейки або виготовте її самостійно. Для цього по косій наріжте довгі стрічки шириною 3-4 см, стачайте їх, наклавши зрізи по діагоналі, розправте краю у різні сторони. Намітьте середину по всій довжині, складіть і отутюжьте.
2
Відступите з одного кінця косою бейки 0,5-1 см, зігніть його всередину, отутюжьте. Цей край буде початком роботи.
3
Помістіть косу бейку зі зворотного боку виробу, який необхідно обробити, так, щоб її лицьова сторона прилягала до вивороту тканини. Поєднайте край горловини з зігнутим кінцем бейки. Прокладіть наметочним шов по всій довжині оброблюваної ділянки. Краї вироби на плечових швах необхідно розправити в різні боки. Коли до кінця горловини залишиться 2-3 см, відріжте бейку з запасом 0,5-1 см, загніть залишок всередину, доробіть намітку, закріпіть нитку.
4
Виверніть бейку, щоб вона розташовувалася внахлест по відношенню до лицьовій стороні виробу.
5
Підігніть приблизно 0,5-1 см від довгого зрізу бейки всередину, прокладете наметочним шов по лицьовій стороні. Намагайтеся, щоб ширина стрічки з обох сторін була однаковою, це полегшить вам роботу на швейній машинці, і виріб буде виглядати акуратніше.
6
Використовуйте швейну машинку. З лицьового боку по наметочним шву прокладете звичайну рядок. Сховайте кінці. Видаліть намітку.
7
Акуратно зшийте обидві сторони згину косою бейки з двох сторін горловини. Якщо з виворітного боку строчка не пройшла по кромці стрічки, декількома стібками прихопіть її. Якщо ж машинний шов зайшов занадто глибоко всередину, і край бейки може відігнути і оголити зріз, краще спороти деталь і все зробити заново, оскільки акуратно замаскувати похибки за допомогою звичайної голки не вийде.
8
Якщо ви використовуєте якісну косу бейку з відпрасованими згинами, можна відразу помістити її на горловину так, щоб вона охоплювала край вироби, і прокласти один наметочним шов з лицьового боку, а потім продублювати його на машинці.