Як дешевше відзначити

Частенько після масштабної вечірки, влаштованої для зустрічі Нового року, залишається жаль про витрачених на неї засобах. Якщо продумати організацію свята заздалегідь, можна значно скоротити витрати і не допустити виникнення неприємного «післясмаку». Заощаджені гроші краще використовувати для покупки хороших подарунків для членів сім'ї.
Вам знадобиться
  • - саморобні ялинкові іграшки;
  • - подарунки, куплені заздалегідь;
  • - продукти;
  • - посуд;
  • - світлодіодні гірлянди.
Інструкція
1
Частина вітальних листівок відправте в електронному вигляді. Тим знайомим, родичам і друзям, з ким спілкуєтеся в інтернеті, не потрібно слати дорогі поштові листівки. Таким чином ви навіть допоможете зберегти ліс, зменшивши кількість використовуваної папери!
2
Якщо у вас вже є штучна ялинка, не купуйте справжнє дерево. Крім грошової економії ви значно полегшите собі роботу з прибирання приміщення.
3
Не купуйте додаткових ялинкових прикрас, зробіть їх своїми руками. Можна просто зав'язати бантики з яскравої блискучої обгорткового паперу, збереженої від інших свят. Зберіть шишки, распарьте їх і пофарбуйте «золотий» або «срібною» фарбою. Виріжте ажурні сніжинки з фольги.
4
Світлодіодні гірлянди витрачають на 80-90% менше електроенергії. Тому при покупці ілюмінації обов'язково згадайте про цей факт.
5
Подарунки краще закупити заздалегідь, задовго до Нового року. Це вбереже вас від передсвяткової переплати і «випадкових» речей, які набувають від нестачі часу на обдумування. Складіть список з імен своїх близьких, друзів і знайомих, яким будете купувати подарунки. Навпроти кожного імені напишіть дві-три речі, які цікавлять людину.
6
Подарункові пакети можна закупити оптом, що вийде значно дешевше, ніж придбання цих виробів по одному.
7
Підрахуйте, що вам вийде дешевше, покупка одноразового посуду або миття справжніх тарілок. Замість миючого засобу можна використовувати гірчицю, розведену теплою водою.
8
Святкове меню, список і кількість продуктів продумайте заздалегідь. Консерви, рослинне масло можна закупити в дрібнооптових магазинах задовго до новорічної ночі. Очистіть більше води за допомогою фільтру і охолодіть її, це вийде набагато дешевше бутильованої аналога.
Чомусь вважається, що чим більше грошей вкладено в прийдешній свято, тим веселіше все пройде. Життя раз за разом спростовує цей міф, але багато людей все одно продовжують бути впевнені, що чим більше витрачено на підготовку до Нового року, тим більш запам'ятовується стане чудова ніч. На щастя, це не так. Цілком можна організувати барвистий, чарівний і яскраве свято і без величезних вкладень.
Інструкція
1
Якщо ви зібралися зустрічати свято за містом (на базі відпочинку, в санаторії, турбазі в горах, готелі тощо), то озаботьтесь пошуками і бронюванням місць місяця за 2-3 до 31 грудня. По-перше, заощадите чималі суми, оскільки чим ближче свято, тим вище ціни на тури. По-друге, гарантовано потрапите туди, куди хочете, а не в перше-ліпше місце, куди залишаться місця ближче до новорічного свята.
2
Якщо не бажаєте витрачатися на що ломиться від їжі стіл, то вирушайте зустрічати Новий рік на вулиці. Що може бути чудеснее, ніж разом з натовпом веселих людей під міською ялинкою відраховувати хором удари курантів? Тільки не забудьте прихопити з собою пляшечку шампанського, пластикові стаканчики і термос з кавою або гарячим чаєм. Практика показує, що чай на морозі зігріває значно краще міцного спиртного.
3
Якщо все ж вирішили зустрічати свято традиційно, відзначте його в стилі ретро. Поставте на стіл традиційні салати - «Олів'є», «Крабовий», «Оселедець під шубою», «Мімоза». Прикрасьте ялинку витягнутими з антресолей ялинковими іграшками - скляними фігурками білок, космонавтів, фруктів, горіхів, якими прикрашали деревце ще в минулому столітті. Запасіться ретро-музикою - зарубіжної та радянської. Неодмінно поставте на стіл пляшку «Советского шампанского» і тарілочку з фінським сервелатом, а замість солодкої імпортної газованої води і соків - саморобний компот із сухофруктів. Можна починати святкувати.
4
Вирушайте на дачу - свою чи друзів. Зберіться компанією і їдьте. Ви трохи втратите, втративши один раз видовища новорічного міського феєрверку. Зате досхочу поїсте шашлику, печеної на багатті картоплі, наспіває пісень під гітару або караоке, спробуєте і почастуєте друзів делікатесами власного приготування, витягнутими з льоху. А наряджати можна ялинку, зростаючу у дворі. Відмінно заощадите на ресторані, делікатесах і дорогому вечірньому сукні з туфлями на шпильці!