Як навчитися керувати собою.

Мистецтво управління собою дозволить вам стати врівноваженою і цілісною особистістю, яка сміливо йде по життю і насолоджується кожним днем. Щоб оволодіти цим мистецтвом, потрібно поспостерігати за своєю поведінкою в тій чи іншій ситуації.
Інструкція
1
Отримуйте позитивні емоції. Можливо, ви любите дивитися фільми, оглушливі. Але вже після кількох переглядів поспіль ви почнете здригатися від будь-якого несподіваного звуку, наприклад, телефонного дзвінка. Тому намагайтеся фокусуватися на приємних враженнях, усмішках та позитивному настрої. Більше спілкуйтеся з безжурні людьми і незабаром ви помітите, що і самі стаєте життєрадісною людиною.
2
Звичайно, в житті може трапитися те, що переповнить чашу терпіння і змусить сильно засмутитися або розсердитися. У такі моменти тримайтеся подалі від близьких, яких ви можете образити без причини. В іншому випадку весь гнів виллється на безневинні голови, адже як не стримуй емоції, вони все одно рано чи пізно дадуть про себе знати. Щоб це не сталося раптово, дозволяйте собі емоційну розрядку: регулярно займайтеся спортом або будь-яким фізичною працею, сходіть на футбольний матч, де можна вдосталь «повболівати» за улюблену команду, а заодно і зняти напругу.
3
Дуже важко контролювати себе під час конфліктних ситуацій або тоді, коли вас провокують на агресивну поведінку. Щоб не перетворювати суперечку в базар, намагайтеся аргументувати свої відповіді і вимагайте того ж від співбесідника. Якщо відчуваєте, що починаєте виходити з себе, візьміть паузу, наприклад, відпийте ковток кави. Говоріть твердо і рішуче, але не зривається на крик, навіть якщо кричать на вас. В цьому випадку краще скористатися захисною реакцією і поки триває настільки гучний монолог уявляти собі крикливого співрозмовника з великими вухами або клоунским носом. Це неминуче викличе у вас посмішку, а, значить, допоможе розслабитися.
4
Щодня робіть щось для власного вдосконалення. Девіз всіх людей, які багато чого досягли в житті, сформульований дуже давно і досить простий: «Не відкладай на завтра те, що можна зробити сьогодні». Цей життєвий принцип навчить вас скрізь встигати, бути організованим, а також допоможе дуже швидко побачити результати своєї праці. Складайте плани і дотримуйтеся їх, не забуваючи залишити і місце для заслуженого відпочинку.