Як знайти в пустелі воду.

Для людини, що опинилася в пустелі, основну небезпеку становить відсутність води. Щоб вижити в умовах пустельного клімату, необхідно щодня споживати не менше двох літрів води. Як знайти її, якщо всі запаси вже закінчилися, а до найближчого населеного пункту ще не один день шляху?
Вам знадобиться
  • Поліетиленова плівка.
Інструкція
1
На перший погляд пошук води в пустелі представляється абсолютно безнадійною справою. Що знаходиться майже в зеніті сонце випаровує будь-яку вологу, розпечений пісок здається абсолютно сухим. Проте, шанси відшукати воду все-таки є.
2
Знайдіть найбільш високу точку і огляньте з неї навколишню місцевість. Шукайте низини, висохлі русла, будь-які ознаки неоднорідності рельєфу. Звертайте увагу на рослинність - якщо десь є яскраві плями зелені або дерева, то грунтові води дуже близько. Саме в таких місцях і варто шукати воду в першу чергу.
3
Якщо вам вдалося відшукати русло висохлого струмка, ваші шанси знайти воду значно підвищуються. Виберіть найнижче місце і починайте копати: спочатку земля буде абсолютно сухий, потім почне потихеньку воложитися - це добра ознака. На глибині приблизно метра зробіть у виритої ямі невелике заглиблення і чекайте, коли воно наповниться водою. Шанси знайти воду є навіть у тому випадку, коли кругом одні бархани, доведеться лише викопати більш глибоку яму. Рийте її з підвітряного боку бархана.
4
Зібрати дорогоцінну вологу вам може допомогти сонці. Викопайте яму діаметром близько метра і глибиною близько сімдесяти сантиметрів. Якщо на дні ями хоч трохи вогко, це добра ознака, але навіть начебто в абсолютно сухому піску завжди є волога. Накрийте яму поліетиленом, поставивши на її дно будь-яку ємність. Краю поліетилену притисніть каменями або щільно присипте.
5
У центр плівки киньте камінчик, він повинен знаходитися точно над ємністю. Випаровується волога буде конденсуватися на плівці і стікати в ємність. У день таким чином можна зібрати до півтора літрів води. Її буде більше, якщо покидати в яму, під плівку, зірвані рослини.
6
Описаний вище сонячний конденсатор є дуже надійним способом видобутку води. Зручний він і тим, що для нього необхідно найспекотніший денне сонце, коли подорожньому найкраще відпочивати. Пересувайтеся по пустелі рано вранці і ввечері, а вдень влаштуйте сонячний конденсатор і відпочивайте, зберігаючи сили.
7
Звертайте увагу на будь стежки, вони можуть привести вас до колодязя. Слідкуйте за птахами, вони можуть полювати в районі оазису. Сліди посліду верблюдів та інших в'ючних тварин теж є доброю ознакою. Постарайтеся визначити, куди рухалися тварини і йдіть в тому ж напрямку.