Як налаштувати вінчестер.

Купуючи комп'ютер в магазині, користувач, як правило, набуває вже налаштовану систему, тому ніяких додаткових маніпуляцій з жорстким диском йому здійснювати не потрібно. Але в тому випадку, якщо комп'ютер збирається самостійно або на нього встановлюється додатковий жорсткий диск, може виникнути необхідність у налаштуванні.
Вам знадобиться
  • - програма Acronis Disk Director;
Інструкція
1
Ви зібрали комп'ютер, поставили на нього жорсткий диск SATA. Намагаєтеся встановити Windows з компакт-диска, але комп'ютер повідомляє про те, що не знайдено жодного жорсткого диска. Швидше за все, проблема не в диску, а у версії Windows - вона занадто стара і не містить драйверів для SATA. Краще рішення в цій ситуації - знайти інший інсталяційний диск. Як правило, будь-яка версія Windows 7 або Windows XP SP3 має всі необхідні драйвери.
2
Сучасні материнські плати зазвичай без проблем визначають диски, тому в BIOS нічого налаштовувати не треба. При запуску комп'ютера уважно дивіться за першою з'являється на екрані інформацією - зокрема, будуть виведені дані про розмір пам'яті і знайдених дисках. Якщо інформація про диски є, все в порядку, система їх бачить.
3
Якщо диск абсолютно новий, і ви ставите на нього ОС, то необхідні операції, зокрема, форматування в системі NTFS (при установці Windows), відбувається в процесі установки. Іноді може виникнути ситуація, коли при установці комп'ютер повідомляє про те, що ОС не може бути встановлена на даний диск. Це відбувається тому, що диск не є активним.
4
Для усунення проблеми скористайтеся програмою Acronis Disk Director, запустіть її з компакт-диска і розбийте ваш диск хоча б на два - диск С і диск D. Це зручно: на диску С у вас буде ОС і програми, на диску D - дані. Робота з програмою інтуїтивно зрозуміла і проста, після розбиття не забудьте натиснути кнопку "Виконати". Далі зробіть диск С активним, якшо його мишкою і вибравши потрібну опцію в лівій частині програми. Після цього установка ОС повинна пройти нормально.
5
Якщо ви ставите новий диск в якості додаткового, після завантаження системи відкрийте: «Пуск» - «Панель управління» - «Адміністрування» - «Управління комп'ютером» - «Управління дисками». Новий диск поки являє собою розділеного простору, клікніть його правою кнопкою мишки і виберіть пункт «Створити том». Після створення томи ви зможете користуватися диском.