Як перший раз купати дитину.

Після виписки з пологового будинку, як тільки заживе пупкова ранка, дитині слід влаштовувати щоденні вечірні ванни перед сном. Перше купання пов'язано з хвилюванням і численними питаннями батьків, як це зробити правильно і з користю.
Вам знадобиться
  • - помічник;
  • - дитяча ванна;
  • - відвар ромашки або розчин марганцю;
  • - термометр;
  • - тепле , великий рушник;
  • - миючий засіб для купання немовлят;
  • - марлева ганчірочка або махрова рукавичка;
  • - глечик з кип'яченою водою в 35-36 градусів для обливання.
Інструкція
1
Поставте ванночку на 2-3 табуретки в ванном приміщенні, якщо у вас немає більш надійного пристосування. Звичайно, при великій потребі можна поставить ванночку на дно ванни або навіть викупати в ній дитини. Але це дуже незручно, тому буде велике навантаження на вашу спину і руки, що може призвести до травмоопасной для немовляти ситуації.
2
Приготуйте миючий засіб для тіла і для волосся (використовуйте тільки спеціальний засіб для купання немовлят), велике, тепле, махровий рушник, в яке ви потім загорнете немовляти. У кімнаті біля дитячого ліжечка покладіть заздалегідь чисті пелюшки і чепчик, присипку, крем.
3
Налийте у ванночку кип'яченої води, охолодженої до 37 градусів (перевіряйте термометром, а не ліктем!). Можна додати відвар ромашки або розчин марганцю до рожевого кольору.
4
Роздягніть дитини в ліжечку або на пеленальном столику (у ванній це буде не безпечно!) І в одній пелюшці принесіть в купальню. Обов'язково мийте немовляти з помічником. Краще всього, якщо це буде більш досвідчена жінка, а й допомогою чоловіка нехтувати ні в якому разі не варто.
5
Купайте малюка не більше 7-8 хвилин. Перед початком процедури промийте зовнішні статеві органи, а потім повільно опускайте у воду, тримаючи на лікті напівзігнутої лівої руки. Занурте дитини до верхньої частини грудей. Голова, шия і ключиці повинні залишатися над водою. Підтримуйте малюкові голівку і спинку.
6
Дайте немовляті звикнути до води. Потім починайте обмивати його. У перший раз необхідно вимити дитини з миючим засобом, а потім застосовують його не більше 2-х разів на тиждень при щоденних водних процедурах.
7
Мийте дитини марлевою ганчірочкою або махрової рукавичкою. Їх легко прати і кип'ятити, вони м'які і не зашкодять ніжну коду малюка. Мийте дитини в наступній послідовності: волосся від чола до потилиці, за вухами, шию, пахви, долоні, тулуб, пахову область, сідниці, ноги. Потім дитину переверніть і вимийте спинку і шию ззаду.
8
Уважно стежте під час процедури за положенням дитини. Вода не повинна потрапляти йому в вушка і тим більше в рот. Тому немовля повинен знаходитися на лівому передпліччі купається.
9
На закінчення обіллєте дитини з глечика кип'яченою водою, температура якої повинна бути на 1-2 градуси нижче, ніж у ванні. Загорніть малюка в рушник з головою.
Зверніть увагу
При НЕ зажівшей пупкової рани купати дитину не рекомендується. У таких випадках краще всього проводити процедуру обтирання вологим рушником.
Корисна порада
Після купання швидко обробіть і сповийте малюка, надіньте чепчик і відразу приступайте до вечірнього годівлі. Тоді ваш малюк швидко і міцно засне.