Як оформити дослідницьку роботу.

Дослідницька діяльність учнів документується у вигляді доповіді, реферату або огляду. Хоча вона може бути представлена і у вигляді презентації, діючої моделі, макета або відеофільму з текстовим супроводом. У кожному разі при оцінці дослідницької роботи одним з критеріїв є її оформлення. Грамотне уявлення матеріалу стане запорукою високої оцінки комісії.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер
  • - література, використовувана при написанні
Інструкція
1
Почніть оформлення титульного аркуша з вказівки навчального закладу в верхньому полі роботи. Чітка і лаконічна формулювання теми розташовується в середині листа. Тут же вказується навчальний предмет і вид роботи. Нижче, з вирівнюванням по правому краю, необхідно надрукувати прізвище ініціали керівника дослідження і, безпосередньо, його виконавця. Завершується оформлення обкладинки зазначенням міста та року виконання роботи.
2
Помістіть зміст слідом за титульним листом, вказавши в ньому всі заголовки і сторінки їх початку. Заголовки збігаються з тими, які використовуються по тексту.
3
Оформіть вступ, основний текст і висновок згідно із загальними вимогами: 12-14 розмір шрифту Times New Roman з 1,5-2 міжрядковим інтервалом. Основна частина дослідницької роботи може супроводжуватися ілюстраціями, таблицями або схемами.
4
Напишіть наприкінці кожного розділу короткий висновок. Включіть в нього основні тези та висновки, яких дійшли під час проведених досліджень.
5
Завершіть оформлення дослідницької роботи списком використаної літератури. Для цього в алфавітному порядку розташуйте джерела, до яких зверталися під час написання.
Зверніть увагу
В процесі написання дослідницької роботи закономірно будуть використовуватися цитати або посилання на джерела. Для того, щоб їх виділити в тексті, необхідно укласти витримку тексту в лапки. В кінці її останньої пропозиції поставити квадратні дужки, вказавши в них через кому номер джерела, згідно зі списком використаної літератури, і сторінку, на якій знаходиться цитата.
Корисна порада
Нумерацію сторінок в дослідницькій роботі необхідно проставляти, починаючи з змісту, але враховуючи при рахунку титульний лист. Цифра розташовується посередині вгорі аркуша. Кожен розділ потрібно починати з нової сторінки. Назва розділу, заголовки слід відокремлювати від основного тексту потрійним інтервалом. Тема дослідницької роботи, при оформленні титульного аркуша, не полягає в лапки. В кінці формулювання не ставиться крапка. Це стосується й інших заголовків в основному тексті роботи. Інформація про книгу, яка перебуває у списку використаної літератури, має наступну послідовність: автор, назва джерела, місто, видавництво, рік, кількість сторінок.