Як виміряти петлю фаза-нуль.

Відповідно до діючих Правил технічної експлуатації електричних установок в пристроях до 1000 В з метою контролю чутливості захисту до замикань потрібно виконати вимірювання опору петлі «фаза-нуль». Для цього застосовуються прилади з різними схемами підключення, точністю і областю застосування.
Вам знадобиться
  • - вимірювальні прилади;
  • - проектна документація.
Інструкція
1
Ознайомтеся попередньо з проектною документацією та результатами попередніх вимірювань і випробувань системи.
2
Виберіть і підготуйте прилади для проведення контролю або вимірювань параметрів заземлюючих пристроїв. Це можуть бути вимірювач опору М-417, вимірювач напруги ЕКО-200, прилад ЕКЗ-01. Високу точність вимірювань забезпечує спільне застосування амперметра і вольтметра.
3
Визначте для перевірки контрольні електроприймачі. Вимірювання слід проводити на найбільш віддалених пристроях, виділивши не менше 10% від їх загальної кількості.
4
Використовуйте для обчислень формулу Z = Z1 + Z2/3, гдеZ - опір петлі «фаза-нуль»; Z1 - повний опір проводів петлі; Z2 - опір живильного трансформатора.Для мідних і алюмінієвих провідників опір петлі має становити близько 0,6 Ом/км.
5
Знаючи опір петлі «фаза-нуль» (Z), визначте струм однофазного замикання на землю: I = U/Z. Якщо з розрахунків випливає, що кратність замикання більш ніж на 30% перевищує допустимі параметри спрацювання захисту, встановлені правилами для електроустановок, проведіть додаткові вимірюванні струму короткого замикання приладом ЕКЗ-01.
6
При використанні методу амперметра-вольтметра відключіть від мережі електрообладнання, яке підлягає випробуванню. Проводьте заміри на змінному струмі, що йде через понижуючий трансформатор. Для вимірювання знадобиться виконати штучне замикання одного з фазних проводів на корпус електроприймача, керуючись схемою підключення (див. Рис. 1).
7
Проконтролюйте вимірювальний струм I після подачі напруги U на електроприймач. Він повинен бути не менше 15-20 А. Значення опору петлі визначте за формулою Z = U/I. Отримане значення Z арифметично складіть з розрахунковим значенням опору однієї з фаз робочого трансформатора. Результати вимірювань оформите у вигляді виконавчої документації.