Як побудувати на дачі сауну. приклади проектів сауни для дачі.

Відвідування парної робить благотворний вплив на організм: знімає втому, є профілактичним засобом від різних захворювань і т.п. Все це в рівній мірі відноситься як до російської лазні, так і до сауні. Остання стала користуватися великою популярністю через свою універсальність: її можна обладнати в будинку або побудувати окремо від житлового приміщення. При наявності дачі ви з легкістю можете реалізувати будь-який проект сауни.
Вам знадобиться
  • - будівельні матеріали;
  • - інструменти;
  • - кріплення.
Інструкція
1
Для початку вирішіть, де буде розташовуватися сауна, від цього буде залежати її площа. Якщо дачну ділянку невеликого розміру, облаштувати парну можна безпосередньо в будинку. В іншому випадку побудуйте сауну окремо від нього.
2
Подумайте над проектом. Намалюйте планування у вигляді ескізу або креслення із зазначенням розмірів. Це допоможе уникнути помилок під час будівництва. Крім того, за допомогою плану ви зможете оптимально підібрати місце для установки печі і лавок.
3
Вирішивши зробити сауну в дачному будинку, оберіть приміщення. Оптимальним варіантом стане мансарда або підвал (за наявності там хорошої вентиляції). Почніть роботу з прикріплення до стін і стелі теплопароізоляціонних матеріалів, наприклад, мінеральної вати і алюмінієвої фольги. Потім зробіть обрешітку. Причому для виготовлення каркаса на стінах візьміть дерев'яні бруски, а для стелі - широкі дошки, так як вони будуть менше пружинити при обшивці їх вагонкою.
4
Наступний етап - монтаж електропроводки. Над кількістю світильників і їх розташуванням ви можете пофантазувати. А от підключення електроустаткування довірте професіоналам, якщо самі не є електриком, адже неправильно підключена проводка може стати причиною пожежі.
5
Потім переходите до обробки парної вагонкою з листяних або хвойних порід. Всередині кабіни зробіть лаву, лежак і покладіть дерев'яну решітку на підлогу, якщо він є кахляним.
6
Для стоїть окремо сауни спочатку закладіть фундамент (стрічковий або стовпчастий) залежно від типу грунту. Не забудьте зробити гідроізоляцію з декількох шарів руберойду або толю. Тільки потім зведіть стіни з будь-яких матеріалів: цегли, каменю, дерева і встановіть покрівлю. Потім обшийте баню зовні. Простір між обшивкою і стіною заповніть утеплювачем, вітрозахисним і водонепроникним матеріалом. Далі, при внутрішній обробці, дійте по вищеописаному планом.
Зверніть увагу
Для захисту деревини обробіть її бактерицидними засобами.
Корисна порада
Врахуйте, що для окремо стоїть сауни необхідно зробити тамбур, де можна було б не тільки роздягатися, але і зберігати протипожежне обладнання.