Як взяти сечу у дитини. овочі які можуть вплинути на колір сечі.

Аналізи сечі відносяться до обов'язкових дослідженням, що дає лікарям інформацію про стан сечовидільної системи дитини. Найчастіше сечу беруть для загального аналізу, за допомогою якого визначають стан нирок і сечового міхура. Для отримання достовірних результатів досліджень її потрібно правильно зібрати.
Вам знадобиться
  • Стерильна посуд з кришкою.
Інструкція
1
Перед здачею аналізів сечі дитини потрібно підготувати. Напередодні процедури не давайте йому овочі або фрукти, які мають яскраве забарвлення: буряк, червоні яблука або перець. Вони можуть вплинути на колір сечі. Поїть дитину в звичайному режимі, не допускайте надмірного прийому рідини, це впливає на щільність сечі. Не давайте йому по можливості ліки або трав'яні збори, а якщо курс лікування не можна переривати - проінформуйте про це лікаря, який буде інтерпретувати результати аналізів.
2
Підготуйте посуд для збору сечі. Ретельно помийте і простерилизуйте баночку з кришкою, для цього достатньо потримати її над парою протягом 15 хвилин. Або придбайте в аптеці одноразовий мочеприемник, він підходить для дитини будь-якої статі.
3
Сечу для аналізу збирайте тільки ранкову. Бажано донести її до лабораторії не пізніше, ніж через три години після збору, інакше там почнуть утворюватися дріжджові клітини. Перед збором сечі підмийте дитини з милом або за допомогою слабкого розчину марганцівки. Якщо сеча береться у дівчинки, при підмиванні важливо, щоб вода стікала в напрямку спереду назад. Якщо у хлопчика, при підмиванні потрібно відкрити головку статевого члена і обмити її, проте це можна зробити тільки в тому випадку, якщо у дитини немає фізіологічного фімозу. В іншому випадку при насильницькому зрушуванні крайньої плоті можна її травмувати.
4
Якщо вашій дитині призначений аналіз сечі за методом Каковского-Аддиса, збирайте її протягом доби в одну стерильну ємність. Після збору чергової порції щільно закрийте кришку ємності і помістіть її в холодильник. Після закінчення доби збовтайте всю зібрану рідину і отлейте приблизно 200 мл в іншу простерилізованих банку, яку віднесіть в лабораторію. На етикетці вкажіть загальну кількість сечі, зібране на протязі всього часу.