Як не дати себе звільнити.

Знання Трудового Кодексу РФ може врятувати найманого співробітника від багатьох неприємностей, які часом виникають на роботі. Зокрема, добре вивчивши свої права, людина може захиститися від звільнення або домогтися відновлення на посаді і виплати грошової компенсації, якщо роботодавець все ж вигнав його з роботи.
Інструкція
1
Звільнення співробітника як не пройшов випробувальний термін - вельми поширена ситуація. В цьому випадку важливо пам'ятати дві речі. По-перше, випробувальний термін заборонено призначати вагітним, людям, що пройшли конкурс на дану посаду, а також молодим фахівцям, які вперше влаштовуються на роботу. Якщо ви відноситеся до однієї з цих категорій, можете сміливо подавати скаргу на начальника. По-друге, при звільненні керівник зобов'язаний видати вам документ, в якому детально розказано, за що саме вас звільняють. Якщо ви не отримали його, звертайтеся до суду і до Державної інспекції праці.
2
Не дозволяйте звільнити вас по скороченню штату, якщо керівник робить це незаконно. В цьому випадку вас можуть звільнити тільки за умови, що у начальства є документи, які підтверджують процедуру скорочення. Крім того, ви повинні отримати попередження не раніше ніж за 2 місяці до відходу з роботи. Якщо ж вас звільняють відразу, не чекаючи закінчення цього терміну, роботодавець зобов'язаний або виплатити зарплату за два місяці, або перевести вас на іншу вакантну посаду. У всіх інших випадках звільнення у зв'язку зі скороченням буде незаконним.
3
Не вірте загрозам звільнити по невідповідності. Безсумнівно, для працівника це дуже неприємно, адже майбутні роботодавці неодмінно звернуть увагу на причину відходу з минулого місця роботи. Але пам'ятайте, що для доказу вашої некомпетентності керівництво зобов'язане провести професійну атестацію. Притому призначати її можна тільки за умови наявності вагомої причини. Тобто якщо немає величезної кількості скарг від клієнтів на послуги або продукцію фірми, не погіршився якість товарів і кількість бракованих речей тощо, проводити атестацію немає причин.
4
Уважно перечитайте свій трудовий договір. Деякі з його пунктів можуть виявитися незаконними, і якщо ви звернете увагу керівника на це, у нього навряд чи залишиться бажання звільняти вас і доводити згодом свою правоту через суд. Зокрема, роботодавець не має право призначати штрафи. Якщо в списку дисциплінарних стягнень є застосування штрафних санкцій, і про це дізнається Державна інспекція праці, у вашого начальства будуть неприємності.