Як варити зварювальним інвертором. зварювальний інвертор в квартирі.

Монтаж металоконструкцій, ремонт автотранспорту або конструювання саморобної сільськогосподарської машини часто вимагають використання зварювання. Для виконання зварювальних робіт в домашній майстерні дуже зручний зварювальний інвертор. Цей агрегат, що перетворить змінний струм в постійний, має низку переваг: він мало важить, забезпечує плавне регулювання параметрів і гарну швидкодію.
Вам знадобиться
  • - зварювальний інвертор;
  • - електроди;
  • - захисна маска;
  • - ізолюючі рукавички;
  • - щітка;
  • - молоток;
  • - струбцина;
  • - лещата.
Інструкція
1
Для виконання зварювальних робіт підготуйте інвертор, маску зварника, захисні рукавички, металеву щітку і молоток для відбивання шлаку. Бажано також мати комплект робочого одягу з щільного матеріалу. У місці проведення робіт тримайте відро з водою на випадок виникнення пожежонебезпечної ситуації.
2
Перед включенням пристрою переконайтеся, що напруга живлення інвертора відповідає напрузі в робочій мережі. Перевірте справність силового кабелю, розетки і штепселя. Робота з несправним обладнанням заборонена правилами техніки безпеки.
3
Встановіть апарат на рівну поверхню на відстані не менше 20 см від стіни. Переконайтеся, що зварювальний інвертор заземлений.
4
Підберіть електроди для зварювання, виходячи з товщини зварюваного металу і споживаного струму. При роботі інвертором самому «ходовому» електроду діаметром 3 мм відповідає струм 80 А. Для двохміліметрового електрода нормальним буде струм 30 А. Рукояткою встановіть на инверторе необхідне значення зварювального струму.
5
Перед початком зварювальних робіт підготуйте майбутні заготовки. За допомогою металевої щітки і углошлифовальной машини очистіть в місці майбутнього шва бруд і іржу. Закріпіть зварюються деталі струбцинами або затисніть їх в лещатах.
6
Вставте в тримач електрод, а затиск «маси» прикріпіть до оброблюваної деталі. Для запалювання дуги використовуйте метод дотику. Постукуванням по заготівлі добийтеся появи зварювальної дуги і утримуйте її, ведучи електрод по заготівлі з зазором 4-5 мм. Кут між електродом і заготівлею повинен становити близько 75 градусів.
7
При необхідності зробіть більш точне регулювання струму. Досягніть, щоб дуга горіла стабільно, проплавляя електрод і метал одночасно. При надмірно великому струмі метал розбризкуватиметься; слабкий струм веде до залипання електрода.
8
Після охолодження зварного шва відбийте частинки шлаку молотком, вирівняйте поверхню металу і зачистите її до блиску.
Інверторні зварювальні апарати стають все більш поширеними внаслідок численних достоїнств, їх можна знайти практично в будь-якому магазині, що торгує зварювальним устаткуванням. Тому, хто вперше зіткнувся з подібною технікою, слід знати основні правила її використання.
Інструкція
1
Основна відмінність инверторного зварювального апарату від звичайного полягає в наявності електронного блоку, завдяки якому вдається значно знизити вагу агрегату. Електроніка дозволяє інверторному апарату працювати приблизно в два рази ефективніше звичайного. Крім того, інверторний апарат може працювати при зниженому напрузі живлення, що особливо актуально в сільській місцевості. Він дає якісний шов і стійку дугу, що особливо важливо для новачка.
2
При проведенні зварювальних робіт дотримуйтесь правил безпеки. Обов'язково застосовуйте захисний щиток або маску зварника, так як виникає при роботі жорстке ультрафіолетове випромінювання може легко пошкодити очі. Використовуйте щільний одяг, щоб не отримати опіків від крапельок розплавленого металу. Обов'язково надягайте рукавички, найкраще брезентові.
3
Як правило, побутові зварювальні апарати є досить слабкими (порівняно з професійними), тому використовуйте для зварювання електроди діаметром до 2,5 мм. З більш товстими електродами працювати буде важко (погано розпалюються) або взагалі неможливо. Слідкуйте за тим, щоб електроди були відвологлих, і на них не була сколота обмазка.
4
Перед початком роботи «розпаліть» електрод - проведіть їм кілька сантиметрів по рівній металевій поверхні, цей процес буде супроводжуватися спалахами і бризками металу. Після цього можна приступати безпосередньо до зварювання.
5
Варити інверторним зварювальним апаратом легше, ніж звичайним. Не забувайте про те, що більшість металів зварюють постійним струмом прямої полярності - тобто «плюс» підключається до зварюваної деталі. Встановіть поворотом ручки «Зварювальний струм» необхідний струм зварювання, він залежить від виду виконуваної роботи і діаметра електродів і становить приблизно від 20 до 100 А.
6
Чим товщі зварюваний метал і використовуваний електрод, тим вище струм. Наприклад, при товщині зварюваного металу 1-3 мм і товщині електродів 1-1,5 мм струм повинен бути від 20 до 60 А. При збільшенні товщини металу до 5 мм і діаметра електрода до 3 мм струм зростає приблизно до 100 А.
7
Якщо вам необхідно зварити дві труби, що знаходяться горизонтально, то починайте вести шов з самої нижньої точки (стельовий шов). Тобто зварювання в таких ситуаціях йде знизу вгору, але не навпаки. Поступово піднімайтеся вгору і зупиніться, дійшовши до верхньої точки. Точно так же проваріть і другу половину шва.
8
Під час роботи звертайте увагу на якість шва, на проплавление металу. Якщо метал пропалюється, це говорить про занадто великий зварювальному струмі, зменшіть його. Занадто маленький струм, навпаки, не забезпечує потрібного проплавления стику. Інверторні зварювальні апарати зручні тим, що дозволяють дуже плавно змінювати струм, ніж досягаються оптимальні параметри зварювання.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=iIFsWWGCmJo