Як визначити вологість повітря в квартирі.

Підтримка необхідного рівня вологості є одним з найважливіших умов створення комфортного мікроклімату в будинку. Занадто сухе повітря подразнює слизові оболонки, і з часом може стати причиною серйозних захворювань органів дихання, викликати алергію. Дуже висока вологість негативно впливає на предмети домашньої обстановки, сприяє появі цвілі, яка також вкрай небезпечна для здоров'я. Існує ряд прийомів, що дозволяють визначити вологість у приміщенні.
Вам знадобиться
  • - свічка;
  • - стопка;
  • - вода;
  • - холодильник;
  • - гігрометр або психрометр.
Інструкція
1
Насамперед, прислухайтеся до своїх відчуттів. Якщо ви відчуваєте зайву сухість в носі і першіння в горлі, перебуваючи в приміщенні часто відчуваєте спрагу, можливо, повітря тут пересушене. Поспостерігайте за тим, як висихає білизна, повішене в кімнаті. Якщо воно стає сухим протягом 1-1,5 годин, рівень вологості низький. Дуже хорошими «детекторами» вологості в будинку є кімнатні рослини. При нестачі вологи їх грунт швидко висихає, тріскається, а листя жовтіє на кінцях і набувають неживий вигляд.
2
Коливання вологості в приміщенні можна визначити за допомогою відкритого полум'я. Для цього запаліть свічку і поспостерігайте за вогником. Вертикально палаюче полум'я, свідчить про те, що в кімнаті сиро. Вогонь, який постійно відхиляється в різні боки і має рожевий ореол, говорить про зайву сухість повітря.
3
Іншим способом визначення вологості в приміщенні є реакція судини, наповненого рідиною, на різкий перепад температур. Наповніть стопку холодною водою. Помістіть її на кілька годин у холодильник. Після чого поставте в кімнату, вибираючи місце максимально віддалене від батарей центрального опалення та інших джерел тепла. Якщо стінки судини миттєво запітніли, а через кілька хвилин висохли, повітря в приміщенні занадто сухою. Поверхня скла, яка так і залишилася мокрою протягом 5 хвилин, свідчить про нормальному рівні вологості. Якщо ж на склі утворився сильний конденсат у вигляді струмочків рідини, в кімнаті сире повітря.
4
Всі перераховані методики дають лише приблизне уявлення про рівень вологості в будинку. Для отримання більш точних показників скористайтеся спеціальними приладами-вимірювачами. Дані пристрої, гігрометри та психрометри, засновані на чутливості до коливань рівня вологості в приміщенні і дозволяють отримати досить точний результат.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=v9qYS4qMNmU