Захист диплома: Як одягнутися строго і красиво.

Захист дипломного проекту - відповідальний захід, від якого залежить успіх закінчення університету. Крім основних турбот в цей час, не варто забувати і про другорядні. Наприклад, про вибір наряду, який в першу ж секунду після вашого входу в аудиторію розповість комісії про вас, ваших знаннях і психологічному стані на даний момент.
Інструкція
1
Забудьте про неофіційною одязі. На шорти, майки, футболки, міні-спідниці, кофти з глибоким декольте та інші подібні їм предмети гардероба при захисті дипломного проекту накладено табу. Дівчатам краще відмовитися від помітних аксесуарів, яскравого макіяжу та об'ємної зачіски. Дотримуйтесь стандарти офісного стилю: натуральний макіяж, зібране волосся, скромні прикраси.
2
Вибирайте нейтральні тони. Одяг яскравих кольорів для такого заходу не підійде, адже ви всім своїм виглядом повинні показати свою зрілість і серйозний настрій. Сірий, чорний, бежевий, коричневий, темно-зелений або синій - ось ті кольори, з яких найкраще вибирати наряд.
3
Відмовтеся від стискує руху одягу. Вам доведеться демонструвати слайди, графіки і таблиці, вказуючи на папір або екран указкою. А робити це у вузькому платті або щільно облягає сорочці буде незручно, від цього ви почнете ще сильніше нервувати і хвилюватися. Намагайтеся надягати ті речі, які залишають простір для руху.
4
Вибираючи взуття, зверніть увагу на покриття підлоги аудиторії, в якій буде проходити захід. Не варто дратувати комісію стуком залізних набойок по кахлю. Молодим людям найкраще надягти класичні туфлі, дівчатам - «човники» на невисокому каблуці.
5
Відповідними варіантами для дівчат стануть наступні: строге плаття, світла блуза і темна спідниця, та ж блуза, але з брюками. Крім цього, в залежності від погоди в свій наряд ви можете додати піджак, який стане завершальним елементом. Його колір може бути чорним, бежевим, темно-синім або сірим.
6
Молоді люди в такий відповідальний момент можуть надіти діловий костюм (важливо вибирати літній варіант з більш тонкої тканини), або його складові окремо: сорочка і штани; класичні джинси, сорочка і піджак. Костюм може бути в світлою або темною кольоровій гамі. Важливо, щоб він добре на вас сидів і не заподіював незручностей.
Зверніть увагу
Якщо ви все ж зважилися виділитися помітним нарядом, будьте готові до виникнення у комісії питань до вашого проекту. Справа в тому, що її члени, включаючи голову, цілком можуть подумати про вибір одязі як показнику несерйозного ставлення до захисту. Звичайно, у випадку виняткового знання матеріалу і вільного володіння темою подібні нападки будуть вам не страшні.
Корисна порада
Так як захист дипломних проектів відбувається в літній час, можливо, що вибір одягу доведеться коригувати, відштовхуючись від погоди. Наприклад, в +35 градусів надягати костюм зовсім не обов'язково, і комісія вас в цьому питанні зрозуміє. У такій ситуації цілком доречні, наприклад, легкі лляні речі вільного крою.