Як відкрити банку з варенням. Як відкрити банку з кришкою з варенням.

Збираючись подати до чаю що-небудь смачне, дістаньте баночку варення, купленого в найближчому супермаркеті або звареного власноруч. Але перш годину розкладати ласощі по вазах і розеток, потрібно відкрити банку. І тут вас може чекати неприємний сюрприз - занадто щільно закрита кришка.
Вам знадобиться
  • - гумові рукавички;
  • - рушник;
  • - консервний ніж;
  • - маленький гострий ніж;
  • - гаряча вода .
Інструкція
1
Банку з гвинтовою кришкою, закрученої в промислових умовах, зазвичай закрита занадто щільно. Якщо вона не піддається, полийте на стик горлечка банки та кришки гарячою водою. Будьте акуратні, щоб не обпекти руки. Не розміщуйте під струмінь окропу банку, витягнуту з холодильника - вона може тріснути.
2
Потримавши банку під гарячою водою, витріть її рушником. Надіньте щільні гумові рукавички, щоб руки не ковзали. Надавите на кришку і з силою поверніть її, притримуючи банку вільною рукою. В складних випадках може знадобитися помічник - він утримає банку від ковзання по столу.
3
Якщо кришка не піддалася, її можна акуратно підчепити консервним ножем. Після цього вона легко відкриється. Будьте обережні з кришками з тонкої жерсті - консервний ніж може зламати їх. Але якщо розкрити банку акуратно, нею можна буде користуватися і після того, як варення скінчиться.
4
Ситуація ускладнюється, якщо стара металева кришка заіржавіла або під неї потрапило варення. Таке трапляється з домашніми заготовками, що зберігаються в неналежних умовах. Щоб позбутися від прилиплого варення, замочіть банку в теплій воді на півгодини, після чого витягніть, протріть рушником і відкривайте.
5
Щільні кришки з пластмаси можна відкрити, налив в поглиблення посередині трохи окропу. Під його впливом кришка розшириться, і її можна буде зняти. Щоб не пошкодити пальці, оберніть горлечко банки рушником.
6
загвинчують пластикові кришки на банках з мармеладом або джемом зазвичай забезпечені додатковим фіксуючим кільцем, обжимаються горлечко банки і сполученим з верхньою частиною перемичками. Щоб швидко відкрити таку банку, не докладаючи зайвих зусиль, гострим маленьким ножем перережьте пластикові перемички. Іноді достатньо прибрати лише частину, більш щільні кришки необхідно звільнити повністю. Якщо банку не відкривається, потримайте її під гарячою водою. Поєднання цих процедур буде достатньо для самої впертою ємності.
Знайома всім історія: неможливо зняти з банки кришку, а вам так хочеться дістатися мерщій до вмісту ... Що ж зробити? Є кілька дієвих способів прибрати не піддаються кришку, а вірніше декілька хитрощів, застосування яких послаблять зчеплення кришки з банкою.
Інструкція
1
Спочатку вимийте руки з милом. Знайте, що це не просто засіб самогігіени. У вашій ситуації ця процедура прибере з рук частинки поту і жиру, що зробить контакт з банкою більш міцним. Потім опустіть банку під струмінь теплої води і також помийте її. Цілком можливо, що її поверхня, а також поверхню кришки засалено. Таким чином, ви видалите не тільки бруд з тари, але і почнете боротьбу з кришкою, оскільки під впливом теплої води зчеплення кришки з банкою слабшає.
2
Тепер спробуйте відкрити кришку. Якщо у вас не виходить міцно взятися за банку і рука ковзає, покличте на допомогу рушник або іншу підходящу матерію. Обмотайте і банку, і кришку і повторіть спробу. Нічого?
3
Тоді йдемо далі! Включаємо гарячу воду і поміщаємо туди банку. При цих умовах починають активно працювати закони фізики, і метал розширюється (кришка адже металева), в результаті чого утворюються повітряні порожнини в зоні загвинчування. Кришку варто тримати під водою півтори-дві хвилини. Після водної процедури повторіть спробу по зняттю кришки.
4
Мета не досягнута? Візьміть ніж і тупою його стороною зачепите його за краєчки кришки кілька разів з протилежних сторін. Настає час для методичного розкручування. Для цього візьміть банку в руки і упріться нею в області грудей. Хватка повинна бути жорсткою. Приступайте до розкручування одночасно і кришки і банки . Ваша права рука повинна тягнути кришку проти годинникової стрілки, а ліва - банку, в протилежну сторону. Успіх майже гарантовано!
5
Також слід сказати, що є ще й варварський спосіб розтину "упертих" кришок. Для цього вам потрібна тільки відкривачка (звичайнісінька, як для відкривання пляшок із залізними кришечками). Методика гранично проста - відкривайте цю банку, начебто пляшку, розгинаючи по колу її краю. Після цього кришка, звичайно ж, прийде в непридатність, але мета буде досягнута.
Корисна порада
Як вам впоратися з кришкою, вибирайте самі, але пам'ятайте, що з колючими і ріжучими предметами треба проявляти крайню обережність!