Як відпочивати після тренування.

Для того щоб заняття спортом не перетворилися на болісну муку, необхідно правильно відпочивати після тренувань. Відпочинок - важлива частина занять, від нього залежить, яким буде результат.
Інструкція
1
Прийміть контрастний душ, завдяки цій водній процедурі покращиться кровообіг у всьому тілі. Після душу зникнуть хворобливі відчуття в м'язах.
2
Зробіть собі легкий розслабляючий масаж, завдяки йому м'язи швидше відновляться, пройде втома.
3
заповнити втрату рідини в організмі, яка сталася під час тренування. Проста чиста вода підтримує нормальний обмін речовин в організмі, повертає втрачену енергію.
4
Вживайте їжу, яка містить вуглеводи, білки, цукор, так ви швидше відновите енергію. Головне - не зловживайте цукром, так як його надлишок може швидко перетворитися на жирові складки. Найбільш раціонально після тренування з'їсти відварну курячу грудку, знежирений сир, зварені круто яйця, випити склянку молока.
5
Спіть 7-8 годин на добу, це дозволить вам швидше знайти форму і відновити сили, так як під час сну відбувається синтез білків, вивільняється гормон росту, організм наповнюється енергією.
6
Дайте м'язам час для відпочинку, на одному занятті в тренажерному залі зазвичай опрацьовують певну групу м'язів. Дотримуйтесь цього правилу і повертайтеся до тих м'язам, які ви вже тренували, через кілька днів.
7
Робіть розтяжку в кінці кожного тренування, завдяки цьому м'язи охолонуть і прийдуть в нормальний стан. Вправи на розтяжку зменшують рівень молочної кислоти, а це запобігає поява судом.
8
Відвідуйте баню або сауну, пар прекрасно розслаблює м'язи і суглоби, відкриває забиті пори і очищає шкіру, завдяки впливу пара виводяться токсини і шлаки з організму. Під час процедури пийте чисту воду або трав'яні напої.
9
Поплавайте в басейні, якщо відчуваєте, що м'язи сильно скуті. Завдяки опору, який чинить вода, м'язи отримають розтягнення і масаж.
У російській бані , наповненою цілющим паром, можна відпочити тілом і душею. Не випадково адже з появою таких благ цивілізації, як опалення і водопровід, лазні не втратили своєї важливої ролі. Щоб отримати від відпочинку в бані не тільки задоволення, але й користь, важливо дотримуватися деяких правил.
Інструкція
1
Відвідування лазні варто спланувати заздалегідь. Не потрібно їсти менш ніж за 2 години до лазні - ви повинні йти в парну з відчуттям легкого голоду. Оскільки перебування в парній - це велике навантаження на організм, займатися важкою фізичною роботою незадовго до лазні теж не варто, інакше ніякого задоволення і користі отримати не вдасться. А от якщо ви весь день напружено займалися розумовою працею, то лазня тільки розвантажить ваш втомлений мозок і наповнить тіло приємною лінощам.
2
Ніколи не метушіться в бані . Якщо ви будете нервувати, то повного розслаблення нервової системи не вийде і ви не отримаєте бажаного ефекту. Тому, якщо ви йдете в громадську лазню, то вибирайте ранкові години. В цей час там небагато народу, до того ж самі приміщення ще чисті. Єдиний мінус - це недостатньо нагріта парна, але з'ясувати оптимальний час відвідин буде нескладно.
3
Паритись віником теж необхідно з розумом. Якщо використовуєте березовий або дубовий віник, то попередньо розмочити його в гарячій воді. Перед самим заходом в парну помийтеся, намагаючись не намочити волосся. Потім промокніть все тіло, щоб не залишилося зайвої вологи, візьміть килимок або рушник для лежання на полиці, шапочку для голови і заходите в парну.
4
Полежите 3-4 хвилини, абсолютно розслабившись. Чому в парній потрібно лежати? Тому що так все тіло рівномірно прогріється, що не буде різких перепадів температури від ніг до голови, що особливо важливо для людей із судинними захворюваннями. Спочатку полежіть на нижній полиці, потім можна перебиратися вище. Вважається, що оптимально визначити час перебування в парній можна по поту - як тільки з носа впаде третя крапля поту - можна виходити, але важливо при відвідуванні лазні чуйно прислухатися до себе. Як тільки ви відчуєте нездужання, варто вийти з парної і обполоснути себе теплою водою.
5
На другий захід в парилку беріть віник. Необхідно піддати жару, плеснув на камені склянку гарячої води дрібними порціями. Паритися найкраще з помічником. Ви лежите розслабившись, а ваш помічник діє віником подібно опахалу, нагнітаючи гаряче повітря. Діяти так потрібно, поки на шкірі не виступлять краплини поту, після цього потрібно перевернутися і повторити всю процедуру. Потім ви з помічником змінюєтеся місцями.
6
Прийміть після парної теплий душ і відпочиньте. Під час відпочинку потрібно пити відвари з трав, або зелений чай з лимоном. Втамовувати спрагу пивом та іншими міцними напоями слід з великою обережністю.