Як не потонути і допомогти потопаючому.

Нерідкі випадки, коли людина, поспішив на допомогу потопаючому, сам опинявся під водою. Якщо крім вас поблизу немає людей, які можуть допомогти потерпілому, дійте поодинці, але обережно.
Інструкція
1
Найбезпечніший для вас спосіб порятунку потопаючого людини - це знайти і простягнути йому який-небудь предмет, за який він легко зможе вхопитися. З берега, човна або набережній подайте дошку, жердину, гілку, весло або надувний круг. Після того як людина схопить цей предмет, підтягуйте його до себе і буксируйте до берега.
2
Якщо ж іншого виходу немає, окрім як плисти за потопаючим самому, встановіть з ним контакт. Кричіть, щоб він тримався і постарався вам допомогти. Іноді усвідомлення того, що допомога поруч і людина не один, буває достатньо, щоб потопаючий вийшов зі стану паніки і почав плисти сам.
3
Але якщо потерпілий втомився і не може сам пересуватися, попросіть його покласти руку вам на плече. Пливіть брасом, не втрачайте контакту з врятованим і буксируйте його ближче до берега.
4
Набагато частіше потопаючий людина не здатна сприймати ваші рекомендації, тому, щоб уникнути небезпеки, повідомте йому про свої наміри і підпливемо ззаду. Розгорніть потопаючого так, щоб він опинився на спині. Далі обхопіть груди потерпілого рукою або візьміть його за волосся, якщо вони досить довгі для цього.
5
Буксируйте людини до берега, використовуючи свою вільну руку, намагайтеся утримувати голову потопаючого над водою.
6
Іноді не виходить навіть наблизитися до паніки людині, так як він безладно б'є руками і ногами по воді і зовсім не чує ваших слів. У цих випадках є велика небезпека того, що він може випадково сильно вдарити вас або судорожно схопити і потягнути за собою під воду. Вам краще почекати, поки потерпілий не стомитися, тільки тоді хапайте його самі і пливіть з ним до берега.
7
Якщо потопаючий заплив далеко, і ви вже відчуваєте, що втомилися, розкиньте ноги і руки на поверхні води і трохи відпочиньте. Інакше ви виб'єтеся з сил, нічим не зможете допомогти людині і потонете самі.
8
Пірнувши за потерпілим під воду, ви можете втратити орієнтацію. У цьому випадку не впадайте в паніку, що не мечітесь безладно, видихніть цівку повітря і подивіться на бульбашки, вони покажуть вам дорогу до поверхні.
9
У вас може звести ногу, коли ви будете плисти на допомогу потопаючому. Щоб позбутися цієї перешкоди, поринете у воду з головою і різко потягніть ступню на себе, взявшись за великий палець.
10
Оглядитесь в пошуках будь-якого рятувального засобу, якщо не впевнені, що зможете самостійно врятувати людину. Візьміть з собою надутий коло, камеру або дошку. Ці предмети допоможуть вам при транспортуванні потерпілого.
11
Якщо ви не встигли підійти близько до потопаючого і побачили, як він пішов під воду, спробуйте знайти його. Людину можна повернути до життя, якщо він пробув під водою до 5-7 хвилин.
12
Дотягнувши потерпілого до берега, негайно прийміть заходи до звільнення верхніх дихальних шляхів від води й твані. Встаньте на одне коліно, на інше покладіть потерпілого животом вниз і сильно натисніть на його спину рукою. З рота повинна витікати піниста рідина. Коли вода перестане текти, приступайте до штучного дихання та процедуру непрямого масажу серця. Робіть це до тих пір, поки потерпілий не почне дихати самостійно.
13
Коли людині стане краще, зігрійте його гарячим міцним чаєм або кавою. Зніміть з нього мокру холодну одяг і розітріть тіло потерпілого сухим рушником. Супроводьте людини в лікарню або викличте швидку допомогу.
14
Особливо обережно потрібно діяти, якщо потерпілий провалився під лід. Не можна бігти і йти по ламатися льоду. Покладіть на його поверхню дошку, довгу гілку, сходи або киньте потопаючому трос або мотузку. Ляжте на міцний лід біля берега, повзіть по напрямку до потерпілого стільки, скільки зможете без ризику провалитися.
15
Штовхайте перед собою дошку, щоб потопаючий міг схопитися за неї. Тягніть людини ближче до твердої поверхні. Негайно знімайте його крижану одяг і розтирайте сухими речами. Якнайшвидше потрібно доставити потерпілого до лікарні або викликати швидку допомогу.