Як визначити вартість проектування.

Вартість будівельного проектування завжди розраховується з урахуванням конкретних умов, а також можливостей і побажань замовника. Відправною точкою для нього є «Довідник базових цін на проектні роботи для будівництва» (СБЦ), дані якого індексуються з урахуванням коефіцієнта інфляції. Визначити вартість проектування необхідно з урахуванням складу і стадії проекту, складності втілюваних рішень і таких натуральних показників, як загальна площа, будівельний об'єм, потужність.
Інструкція
1
Використовуйте при визначенні вартості проектування нормативний метод, який заснований на СБЦ, процентний метод, при якому вартість проектування визначається як відсоток від вартості будівельно-монтажних робіт по об'єкту, а також метод, заснований на питомій показнику ціни. Він полягає в тому, що загальна величина вартості розраховується як добуток питомої показника на величину об'єкта проектування. Наприклад, 40 $ за квадратний метр загальної площі проектованого об'єкта.
2
Нормативний метод дозволяє провести розрахунок вартості, який буде найбільш деталізований і прозорий. При цьому методі необхідно врахувати і обговорити з замовником безліч факторів, які впливатимуть на вартість: проектування Позамайданчиковий мереж, перенесення комунікацій, інтегрування об'єкта в навколишнє середовище, використання блокувальних рішень, нових технологій та додаткових варіантів проектних рішень.
3
Для розрахунку невеликих проектів, що вимагають застосування творчих зусиль, а також для попередньої оцінки, використовуйте відсотковий метод і метод на основі питомих показників. При цьому вартість проектування з урахуванням проведення експертиз і узгоджень зазвичай становить близько 4-5% від вартості будівельно-монтажних робіт по об'єкту. Використовуючи приблизні розрахунки, ви отримаєте декілька завищені значення при проектуванні невеликих і відносно дешевих об'єктів, а при проектуванні великих будівельних об'єктів цей показник буде трохи заниженим.
4
Метод з використанням питомих показників доцільно застосовувати, коли ще остаточно не визначені основні показники споруджуваного об'єкта: його обсяг, площа, вартість будівництва. Такий метод дозволяє швидко домовитися про ціну, залишаючи можливість її коригування при виникненні нетипових ситуацій або завдань. В цьому випадку необхідно відразу обговорити, що входить в пакет послуг, а що буде вважатися додатковою роботою, усуваючи тим самим привід для розбіжностей і конфліктів.