Як організувати вінчання.

Багато православних здійснюють обряд вінчання. Для духовної єдності необхідно благословення священного батька, з яким попередньо домовляються про проведення церемонії в храмі. Підготуватися необхідно заздалегідь.
Вам знадобиться
 • - Cвідоцтво про шлюб;
 • - свічки;
 • - ікони Спасителя і Божої Матері;
 • - одяг;
 • - домовленість зі священиком у храмі;
 • - білий рушник або плат, рушник;
 • - гроші.
Інструкція
1
Підготуйтеся до вінчання за допомогою посту, молитви, причастя і покаяння. У день обряду не можна їсти, пити, палити і мати сексуальні стосунки. Заборони обумовлені обрядом причастя, що передує церемонії. Про це попереджає священик, коли ви обговорюєте майбутнє свято.
2
Домовтеся зі священиком у храмі на конкретний час вінчання. Найкраще на ранок. Робити це треба не менше, ніж за три дні до заходу. Покажіть священику свідоцтво про шлюб. Якщо ви плануєте церемонію в день одруження, покажіть документ перед початком Таїнства. Не проводять обряд в парні дні тижня, під час постів, в церковні свята (Святки, Різдво, Великий Піст та ін.)
3
Приготуйте дві ікони, Спасителя і Божої Матері. Придбайте дві вінчальні свічки, все це продають у храмі. Після вінчання залишите у себе, їх слід зберігати все життя. Свічки повинні горіти протягом усього последования Таїнства, тому вони повинні бути досить великого розміру.
4
Купуйте білий рушник або плат, рушник. На нього під час вінчання встають молоді. Плат після Таїнства залишається в храмі.
5
Не варто купувати спеціальний одяг для вінчання, важливо, щоб вона була чистою, акуратною і досить скромною. Весільні вбрання - всього лише традиція. У Церкві немає на цей рахунок строгих вказівок.
6
Ви не зможете пройти вінчання, якщо є атеїстом, маєте близьку спорідненість з дружиною (-ом), хтось з наречених не хрещений, офіційно перебуває у шлюбі з іншою особою, раніше дали чернечу обітницю або прийняли свячення у священний сан. Можуть не повінчати, якщо між подружжям велика різниця у віці, якщо останній шлюб - четвертий і більше за рахунком.
7
Встановіть перешкоду, якщо воно є, для цього зверніться до архієпископа, за його згодою вам дозволять провести Таїнство. Це відноситься до шлюбів між хресним і хрещеником, віковим шлюбів, коли один з подружжя набагато старше іншого, а також до шлюбів православних і католиків або протестантів.
8
Допустити нехрещених подружжя до вінчання можна тільки після хрещення. Якщо попередній шлюб був освячений Православною Церквою, перед повторним вінчанням необхідно отримати дозвіл на розлучення і новий шлюб від архієпископа. При цьому він не може проводити дізнання про мотиви розставання з колишнім чоловіком (дружиною).
9
Запросіть родичів і друзів. Священик, який проводить обряд, не може перебувати під канонічним забороною (тобто повинен бути членом Православної Церкви, мати глибоку і тверду віру, бездоганну моральність, розумовий і душевне здоров'я. Відсутності цих якостей є канонічними перешкодами до священства, які визначені правилами святих соборів). Крім того, канонічними перешкодами є: раніше скоєні кримінальні злочини, смертні гріхи (блуд, перелюбство, жадібність та ін.), Шлюб з розлученою жінкою, монаші обіти. За бажанням, організуйте фото- і відеозйомку. Замовте ресторан або проведіть банкет на дому. Святкувати вінчання не заборонено.
Корисна порада
За вінчання необхідно заплатити в касу церкви, розмір залежить від стану приходу і статусу храму.
Вінчання - обряд, завдяки якому ви зможете ще сильніше відчути єднання зі своєю другою половинкою. Щоб сім'я була міцною і попереду вас чекали довгі роки щасливого подружнього життя, проведіть вінчання згідно з усіма правилами.
Вам знадобиться
 • - 2 ікони;
 • - шматок білої або рожевої тканини;
 • - обручки;
 • - натільні хрестики;
 • - 2 вінчальні свічки;
 • - вінці;
 • - закрите весільну сукню;
 • - фата (шифонова хустка).
Інструкція
1
Довідаєтеся про згоду свого чоловіка (або дружини) на проведення обряду вінчання. У разі незгоди одного з членів пари процедура не може відбутися. Переконайте його в необхідності вінчання, якщо для вас це дійсно важливо. Ні в якому разі не наполягайте і не ставте під сумнів любов своєї другої половинки, якщо вона не погоджується: вінчання - обряд, що вимагає внутрішнього прийняття, і якщо людина не готова до цього, то йому складно буде увійти до церкви.
2
Підготуйте свідоцтво про укладення шлюбу - без нього священик не зможе провести вінчання. Будьте готові підтвердити, що ви з чоловіком (дружиною) не є атеїстами і сповідуєте християнство, не доводиться один одному кровними родичами і не перебуваєте в духовну спорідненість (хрещеники не можуть вінчатися зі своїми хресними), не давали обітницю безшлюбності і не перебуваєте в шлюбі з іншою особою. Перешкодою до обряду вінчання може послужити також сильна різниця у віці у партнерів і наявність трьох і більше попередніх шлюбів.
3
Звіртеся з календарем, щоб не планувати вінчання на періоди, коли обряд не може бути здійснений. Це час Різдвяного, Петровського, Успенського постів і багатьох інших церковних дат. Будьте уважні, тому що періоди деяких постів не фіксовані і в різні роки припадають на різні дати.
4
Приділіть увагу вибору вбрання. Це в першу чергу відноситься до представниць прекрасної статі: у церкві не може мати місце надто відкрите чи коротке плаття, жінка повинна бути одягнена строго і цнотливо. Не забудьте надіти натільні хрести і обручки: їх ви віддасте священику безпосередньо перед початком церемонії. Також вам буде потрібно шматок тканини білого або рожевого кольору, на якому ви будете стояти, дві вінчальні свічки і дві ікони.
5
Знайдіть двох чоловік, які будуть під час вінчання тримати над вашими головами вінці (символ обряду). Пошукайте їх серед чоловіків, так як корони досить важкі і можуть стати непосильним тягарем для тендітних дівчат.
6
Зверніть увагу на духовну складову вашого життя. Утримайтеся від куріння і прийняття алкоголю і їжі в день, коли має відбутися вінчання, а напередодні забудьте про сексуальні стосунки. Підготуйтеся до сповіді, пригадавши свої гріхи - ця процедура обов'язково передує вінчання. Також вас чекає причастя.
7
Будьте уважні під час вінчання: вам належить повторювати за батюшкою його слова, поки він буде вести вас до аналою. Після того як він одягне вам кільця на руки (тричі), вставайте на тканину. Зробіть це обов'язково одночасно зі своєю другою половинкою, але не забудьте, що дивитися один на одного в цей час (тобто протягом всієї процедури вінчання) заборонено.
8
Детально ознайомтеся з усією послідовністю дій, яку належить виконати вам і поставте до відома свідків. Найкраще звернутися безпосередньо до церкви, де вам зможуть все докладно роз'яснити і попередять про можливі нюанси.
Зверніть увагу
Деякі обмеження, наприклад, різницю у віці або духовна спорідненість, можна обійти. У цьому випадку вам необхідно отримати дозвіл на проведення церемонії в архієпископа.
Корисна порада
Не плануйте вінчання, якщо відчуваєте себе не дуже добре: обряд триває близько години, і весь цей час вам належить провести на ногах.