Як відремонтувати болгарку. причини несправностей болгарки.

Кутова шліфувальна машина, або болгарка - незамінний інструмент в арсеналі будь-якого домашнього майстра. Вона використовується при ремонті, в будівельних роботах та металообробці. Болгарка легко справляється з роботами, пов'язаними з різкою, зачисткою і шліфуванням виробів з металу, каменю та інших матеріалів. У деяких випадках несправності шліфувальної машини можна усунути своїми силами.
Вам знадобиться
  • - набір гайкових ключів;
  • - викрутка;
  • - чиста ганчір'я;
  • - наждачний папір;
  • - тестер;
  • - монтажний ніж;
  • - ізоляційна стрічка;
  • - запасні частини до шліфувальної машині;
  • - солідол або літол.
Інструкція
1
У разі забруднення колектора машини зробіть його очищення. Ознаками несправності є поява іскріння при роботі болгарки, істотний нагрів корпусу, ляскаючі звуки при запуску, супроводжувані запахом гару.
2
Розберіть інструмент та від'єднайте якір двигуна. Для цього видаліть елементи кріплення, вийміть щітки, зніміть редуктор. Звільнився якір вийміть з корпусу за шестерню. На тому кінці якоря, який розташований ближче до шнура, мається втоплений в корпус підшипник кочення, тому тягнути якір при його демонтаж необхідно обережно, не докладаючи надмірних зусиль.
3
Звільнився якір ретельно протріть чистою ганчіркою, особливу увагу приділивши межвитковое простору. Очистіть від забруднень задній кінець якоря, іменований колектором, а також шестерню, передавальну обертання. Якщо на колекторі є непереборні сліди прогорання, зробіть його заміну на справний.
4
Якщо шліфувальна машина не включається при натисканні на пускову кнопку, спочатку перевірте наявність напруги в мережі. При наявності напруги шукайте причину несправності в живильному кабелі, продзвонивши його за допомогою тестера. При виявленні місця зламу дроти видаліть несправну частину і зростити кінці.
5
Перевірте справність пускової кнопки. Переконайтеся в тому, що контакти вимикача справні і не мають забруднень. Очистіть контактні поверхні. У разі їх пошкодження або зламу замініть кнопку на пристрої.
6
При наявності механічного звуку, супроводжуючого обертання робочого диска, перевірте редуктор машини. Цей механічний вузол передає обертання зі зміною швидкості обертання і потужності і нерідко виходить з ладу при тривалому використанні інструменту без проведення профілактики.
7
Розберіть редуктор, при необхідності замініть вийшла з ладу шестерню. Перед складанням вузла змастіть деталі солідолом, литолом або інший антифрикційної мастилом. Після складання деякий час дайте болгарці кілька хвилин попрацювати в холостому режимі, без навантаження.