Як визначити кількість жиру в організмі.

Процентний вміст жиру в організмі і його розподіл в ньому вважається основним показником зайвої ваги. Визначити кількість жиру, точніше сказати, його процентний вміст можна декількома методами.
Вам знадобиться
  • - лінійка;
  • - штангенциркуль;
  • - сантиметр;
  • - басейн.
Інструкція
1
Щоб дізнатися кількість жиру, зробіть простий щипковий тест. Зігнувши руку в ліктьовому суглобі, поставте її на пояс, щоб вказівний і середній палець упиралися в виступ клубової кістки. Руку підніміть на 3-4 см вгору, а пальцями захопіть складку шкіри. Візьміть лінійку або штангенциркуль і заміряйте її. Якщо отриманий результат більше 2,5 см, пора худнути, використовуючи для цього всілякі вправи або дієти.
2
Придбайте спеціальні ваги, які здатні при зважуванні вказувати відсоток жиру в організмі.
3
Перевірте себе у воді (басейні), використовуйте для цього краще прісну. У воді ляжте на спину, розкиньте ноги і руки в сторони, зробіть видих, затримайте дихання і починайте рахувати до 60. Якщо ви починаєте занурюватися в воду на рахунку від 30 до 40, процентний вміст жиру у вас більше 20%, коли дорахував до 60 , ви залишаєтеся на плаву, жиру у вас більше 25%. У разі, якщо починаєте іти під воду, не дорахувавши і до 30, жиру в організмі явно не вистачає.
4
Цілком об'єктивно можна оцінити процентне співвідношення жиру в організмі наступним способом. Виміряйте окружність опуклою частини грудей сантиметром, слідом талії в районі пупка, а вже потім найширшу частину стегон. Всі вимірювання проводите роздягнувшись. Після даних маніпуляцій розділіть обсяг талії на об'єм стегон, а потім обсяг талії на об'єм грудей. Утворені показники не повинні перевищувати число 0,8 у жінок і 0,9 у чоловіків.
Зверніть увагу
Варто зауважити що, для здоров'я людини поганий як зайвий жир, так і його недолік. Для нормальної роботи організму в нормі повинно бути все.
Корисна порада
Жінкам небажано проводити будь-які вимірювання в період критичних днів. Це обумовлено тим, що в цей момент рідина в організмі накопичується більше звичайного, і показники будуть не зовсім точні.
З віком м'язи у людей, які не займаються спортом, атрофуються. Їх заміщає жирова тканина. Жир накопичується, переростаючи в критичну масу, і вага може раптово зрости. Щоб уникнути подібної ситуації, важливо заздалегідь звернути увагу на своє тіло і обчислити вміст жиру в організмі.
Вам знадобиться
  • - сантиметр;
  • - калькулятор;
  • - водойма
Інструкція
1
Про те, чи варто проявляти занепокоєння з приводу зайвої жиру в організмі, розкажуть нескладні тести. Попередньо роздягнувшись, виміряйте окружність грудей, прикладаючи сантиметр по найбільш виступаючим точкам. На рівні пупка виміряйте окружність талії, а потім окружність стегон. Запишіть всі свідчення.
2
Результат вимірювання об'єму талії розділіть на показник обсягу стегон, а потім - на об'єм грудей. Прийнято вважати, що обидва результати в нормі не повинні перевищувати показника 0,9 для чоловіків і 0,8 - 0,85 для жінок. Якщо талія ширше грудей або стегон, то потрібно докласти всі зусилля на те, щоб позбутися зайвої жиру . На думку фахівців, кожен такий сантиметр на талії скорочує життя на один рік.
3
Так званий «щипковий тест» дозволяє визначити товщину жирового шару на талії і стегнах. Його краще не проводити після тренувань або під час критичних днів, оскільки рідина, яка в ці періоди з більшою інтенсивністю накопичується в організмі, завадить отримати достовірний результат. Зігнувши руку в лікті, поставте її на пояс. Вказівний і середній пальці повинні впертися в клубову кістку. Підніміть руку на пару сантиметрів вгору і захопіть шкірну складку. Виміряйте її штангенциркулем або лінійкою. Активно зайнятися спортом або сісти на дієту потрібно в разі, якщо складка більше 2,5 см.
4
За результатами тестів ви зрозуміли, що в організмі присутній зайвий жир. Тоді для визначення його кількості скористайтеся спеціальними електронними вагами, самостійно розраховують відсоток його змісту. Або вдамося до обчислення кількості жиру зануренням у водойму. Ляжте в воду на спину, розкинувши ноги і руки в сторони. Видихніть і затримайте дихання. Потім починайте рахувати. Якщо занурюватися в воду ви почнете поступово на тридцятій - сороковий секунді, значить, у вашому організмі знаходиться трохи більше 20% жиру , на шістдесятої і більше - 25%. Якщо ж ви занурюєтеся в воду практично відразу, навіть не дорахував до тридцяти, значить жиру у вас не більше 13%.
5
Можна також скористатися таблицею. Виміряйте в найширшому місці окружність стегон. Знайдіть її в першому стовпці, а своє зростання - в третьому. З'єднайте ці показники прямою лінією. Те число в середньому стовпці, яке буде перекреслено лінією, буде показником процентного вмісту жиру у вашому організмі.