Як краще запам'ятовувати матеріал.

Однією з умов успішного навчання є вміння запам'ятовувати пройдений матеріал. Для того щоб не доводилося знову і знову повертатися до вже вивчених тем, слід запам'ятати і використовувати деякі правила, що дозволяють поліпшити сприйняття інформації.
Вам знадобиться
  • - підручники;
  • - шпаргалки.
Інструкція
1
Якщо ви учень школи або студент, для вас істотну роль в освоєнні досліджуваного предмета грають пояснення викладача. Дуже важливо не соромитися задавати питання, якщо ви чогось не зрозуміли. Боязнь поставити запитання призводить до того, що частина пояснення виявляється незасвоєної. Якщо пізніше не вийде розібратися з незрозумілим моментом самостійно, з'явиться пробіл в розумінні. Тому прийміть за правило тут же перепитувати, якщо вам щось незрозуміло. Ви не тільки будете краще сприймати матеріал, але й опинитеся у викладачів на хорошому рахунку, так як явно продемонструєте свій інтерес до досліджуваного предмета.
2
Вчіться розуміти суть пояснювальних вам теорій. Можна просто зазубрити формулу, не розуміючи її сенсу, в цьому випадку ні про яке знанні говорити не доводиться. І навпаки, розуміння конкретних процесів, які переховуються за сухими рядками формул, дозволить вам швидко і якісно опановувати матеріалом. Завжди намагайтеся знайти практичні приклади, що дозволяють краще зрозуміти суть пояснення. Наприклад, можна завчити, що швидкість дорівнює відношенню відстані до часу, і механічно користуватися цією формулою. Але якщо ви наочно представите, як автомобіль проїжджає якусь відстань за деякий час, формула стане вам абсолютно зрозумілою.
3
Завжди конспектуйте лекції, при цьому намагайтеся писати акуратно і розбірливо. Розділяйте блоки тексту пробілами, залишайте поля, підкреслюйте важливі фрази. Структура тексту повинна бути зручна для сприйняття. Важливо те, що правильна структуризація тексту суттєво допомагає його засвоєнню.
4
Шукайте «правильні» підручники, тобто такі, в яких пояснення дається найбільш зрозумілою мовою. Є правило, згідно з яким зрозуміло донести матеріал до читача може тільки той автор, який сам дійсно розбирається в питанні. Як приклад такого підручника можна навести лекції з фізики Річарда Фейнмана.
5
Пам'ятайте, що найкраще запам'ятовується той матеріал, до якого у вас є інтерес. Тому намагайтеся знайти щось цікаве навіть у тих темах, які вас не приваблюють. Шукайте їм практичне застосування, цей процес сам по собі сприяє засвоєнню матеріалу.
6
Якщо вас чекає іспит, і ви відчуваєте, що не готові до нього, пишіть шпаргалки. Це не означає, що ви повинні ними користуватися, але сам процес їх написання істотно полегшує засвоєння матеріалу.