Як можна наелектризувати тіло.

наелектризовані вважається тіло, що дає навколо себе електричне поле, напруженість якого достатня для притягування дрібних предметів. Електризації піддаються як провідники, так і діелектрики.
Інструкція
1
Єдиним способом зарядити предмет, виготовлений з провідника, є вплив на нього електричним полем. Для цього покладіть об'єкт на діелектричну підставку, а потім піднесіть до нього наелектризовані тіло з діелектрика. Після цього притягувати до себе, наприклад, шматочки пінопласту стане і провідник.
2
Щоб наелектризувати діелектрик, притисніть його до об'єкта, виготовленому з іншого діелектричного матеріалу, а потім розділіть ці предмети. Повторіть операцію кілька разів. Тертя при цьому є необов'язковим - воно лише замінює багаторазове притиснення об'єктів один до одного. Чим далі діелектрики знаходяться один від одного в трибоелектричними ряду, тим краще вийде результат.
3
При раздвіганіі пластин зарядженого конденсатора, який ні до чого не підключений, його ємність зменшується, а напруга на ньому збільшується. Накопичена в ньому енергія при цьому не змінюється. Це явище використовується в пристосуванні, званому електрофором (не плутати з електрофорної машиною, в якій використовується той же ефект). Щоб зробити електрофор, приробити діелектричну ручку до металевого диску. Тримаючи диск тільки за ручку, піднесіть його до великого, але злегка наелектризованої предмету. Потім відсуньте його - паперові смужки або пінопластові кульки будуть притягуватися до нього сильніше, ніж до об'єкта, від якого ви його заряджали.
4
На відміну від простих наелектризованих тіл, електрети створюють навколо себе електричне поле завжди, як магніти завжди створюють навколо себе магнітне поле. Щоб зробити електрет, розплавте маленький шматочок свічки на неглибокій металевої тарілці. Піднесіть до неї зверху наелектризований предмет, але не дуже близько, щоб не проскочила іскра, і пари парафіну не загорілося. Продовжуючи тримати джерело поля, охолодіть парафін і дочекайтеся його повного застигання. Лише потім приберіть наелектріщованний предмет.
Зверніть увагу
При експериментах з електростатичними полями приберіть всі електронні прилади на відстань не менше чотирьох метрів. Не проводьте досліди при наявності в повітрі вогненебезпечних та вибухонебезпечних парів, газів і суспензій. Не заряджайте від електростатичних джерел конденсатори ємністю більше кількох пикофарад.