Як зробити свічку.

Красива саморобна свічка може стати відмінним подарунком. Крім того, виготовлення таких сувенірів - непоганий варіант дозвілля. Обов'язково спробуйте зробити кілька свічок - цілком можливо, що це заняття вас захопить.
Вам знадобиться
  • - парафін або готові свічки;
  • - бавовняний шнур для гніту;
  • - ароматизатори;
  • - барвники;
  • - декоративні елементи для прикраси;
  • - форми.
Інструкція
1
Вирішіть, яку свічку ви будете виготовляти - від цього залежить набір інгредієнтів, який вам належить придбати. Майстри ллють свічки з натурального воску, але початківцям хендмейкерам краще почати з більш простих варіантів, наприклад, з парафінових і стеаринових свічок. Виберіть отдушку, колір і розмір майбутнього виробу.
2
Купуйте все необхідне. Вам знадобляться парафін, розфасований у брикети. Його можна придбати в спеціалізованих магазинах та відділах, де продають товари для рукоділля. Якщо парафін знайти не вдалося, купите звичайні стеаринові білі свічки. Як ароматизаторів підійдуть ефірні масла або спеціальні аромати. Забарвити свічки можна розплавленими восковими крейдою, промисловими відтіночними добавками для свічок або харчовими барвниками.
3
На водяній бані розтопіть парафін або розтопіть готові свічки. У розплавлену масу додайте кілька крапель ефірного або ароматизованого масла і барвник. Для свічок з ароматом кави підійде коричневий тон, ванільні окрасьте в світло-жовтий колір, а полуничні - в рожевий. Ретельно перемішайте парафін, щоб колір був однорідним.
4
Заготовте гніт з товстого бавовняного шнура. Можна використовувати гніт з готової свічки. Ображати його відповідно з висотою майбутнього виробу. До одного кінця шнура прикріпіть невеликий вантаж, наприклад, гайку.
5
Підготуйте форму для свічки. Підійдуть дитячі ємності для піску, скляні стакани різних розмірів, ялинкові іграшки або силіконові формочки для кексів. Змастіть їх усередині рідким милом. Щоб отримати гарні обсипні свічки, розподіліть декоративну крихту по стінках форми. На дно можна покласти сухі квіти, черепашки або зерна кави. Якщо ви плануєте виготовити свічку в склянці і не витягувати її, користуватися милом не потрібно.
6
Помістіть у форму гніт, опустивши кінець з грузиком на дно і тримаючи його по центру. Обережно залийте парафін. Якщо гніт змістився, поправте його. Зачекайте, поки свічка «схопиться». Після цього в її центрі з'явиться поглиблення. Залийте в нього ще трохи парафіну і приберіть виріб до повного застигання.
7
Готову свічку акуратно потягніть за гніт - вона повинна легко вислизнути. Якщо цього не сталося, опустіть форму в гарячу воду на кілька секунд, переверніть її і злегка постукайте по дну. Виріб можна декорувати, прикрасивши аплікаціями, розписом або перев'язавши гарною стрічкою.