Як підвищити потужність двигуна ВАЗ.

Автомобілі марки ВАЗ дуже популярні в Росії завдяки своїй невисокій вартості і простоті в обслуговуванні. Але при цьому вазовские двигуни не можуть похвалитися великою потужністю, тому багато власників машин бажають поліпшити силовий агрегат.
Вам знадобиться
  • - турбіна;
  • - набір інструментів;
  • - кабель;
  • - присадки;
  • - комп'ютер;
  • - нова прошивка.
Інструкція
1
Зробіть чип-тюнінг, замінивши прошивку на електронному блоці управління. Даним методом можна скористатися тільки при наявності инжекторного двигуна. Дізнайтеся, яка версія прошивки на даний момент встановлена у вашому автомобілі. Для її заміни скористайтеся комп'ютером і спеціальним кабелем. При його допомозі підключіть комп'ютер через діагностичний роз'єм на вашому автомобілі. Також встановіть спеціальну програму, через яку ви зможете отримати доступ до електронного блоку двигуна. Скачавши і завантаживши прошивку, встановіть всі відповідні налаштування.
2
Скористайтеся спеціальними присадками, котрі представляють собою особливі хімічні суміші. При додаванні в паливо вони дозволяють підвищити потужність двигуна. Зараз на ринку можна знайти величезний асортимент присадок різного роду. При їх допомозі ви також можете добитися зменшення коефіцієнта тертя всіх працюючих компонентів двигуна, збільшивши при цьому компресію. Все разом це дасть відчутний приріст до потужності. А завдяки спеціальним присадкам ви збережете мотор, досягнете повного згоряння палива та подовжить термін експлуатації автомобільного двигуна.
3
Спробуйте збільшити робочий об'єм двигуна. Підвищення потужності в цьому випадку досягається расточкой циліндрів або установкою колінчастого вала, що має більший хід. Даний спосіб має і деякі мінуси, до яких відноситься зниження ККД силового агрегату з одночасним підвищенням витрати палива. Дана процедура може бути проведена тільки професійним автомеханіком або людиною, добре розбирається в двигунах ВАЗ.
4
Встановіть на двигун турбокомплект. Турбіну слід ставити тільки на апарати обсягом не менше 1,6 літра. У продажу можна знайти цілі набори, в які входять сама турбіна і всі необхідні для установки комплектуючі. Цим способом ви зможете подвоїти потужність двигуна. Все залежить від якості самої турбіни.
Збільшення потужності двигуна - це цілий комплекс робіт. Домогтися максимальної потужності двигуна ВАЗ-2106 можна кількома способами. Але кращим результатом виявиться повна модернізація мотора.
Збільшення потужності двигуна ВАЗ-2106 - це необхідна справа при проведенні тюнінгу. Автомобіль повинен бути привабливим не тільки зовні, але і внутрішньо. Двигуну потрібно якомога більше конячок, щоб і швидкість вище була, і прискорення, і тяга. Є два способи поліпшити характеристики мотора. Перший - це установка турбіни, вона здатна додати чимало конячок двигуну. А другий спосіб - це модернізація усіх вузлів мотора. А найкращим варіантом виявляється суміщення першого і другого.

Що таке турбіна?

Відразу варто обмовитися, що добре працювати буде турбіна на інжекторних моторах. Карбюраторні двигуни тільки гірше відчують себе після установки турбокомпресора. Турбіна являє собою агрегат, в якому є крильчатка, що приводиться в рух силою вихлопних газів, і компресор, що накачує повітря. Відповідно, крильчатка встановлюється в випускний колектор. Вхід компресора з'єднаний з фільтром нульового опору, а вихід - з системою живлення автомобіля. Вал обертається зі швидкістю в кілька тисяч обертів за хвилину. Конкретна цифра залежить від виробника турбіни та її моделі. Цього цілком достатньо, щоб нагнітати в систему живлення повітря під великим тиском. Завдяки турбіні можна збільшити потужність стандартного двигуна в 2-3 рази.

Перебираємо двигун

Але ставити турбокомпресор на двигун, давно зжив себе, що вимагає ремонту, невідь розумно. Тому варто перебрати його і замінити практично все. Найголовніше - це поршнева група. Можна придбати полегшені поршні, а можна зменшити вагу стандартних самостійно. Правда, потрібна допомога кваліфікованого токаря, якщо у вас немає відповідних навичок. Сточуємо спідницю поршня зсередини, тільки намагайтеся не порушити цілісність деталі. Обрізати спідницю повністю не рекомендується, бо це вплине на становище поршня в циліндрі під час роботи двигуна. Поршень може злегка нахилитися, від чого мотор заклинить, а в такому випадку неминучий ремонт. Далі на черзі шатуни і колінчастий вал. Ці вузли теж потрібно максимально полегшити. І тут ніяк не обійтися без токарного верстата. Маховик двигуна теж слід сточити з внутрішньої сторони. На ВАЗ-2106 маховик дуже важкий, двигуну важко його розкручувати, тому втрачається дуже багато мощності.Не забувайте про балансуванню колінчастого вала і маховика. Якщо не зробите це, то вібрації вам будуть забезпечені. І подбайте про мастило і охолодженні двигуна. Встановіть високопродуктивний масляний насос. Мастило двигуну тепер потрібна буде у великих кількостях. А в якості вентилятора радіатора найкраще використовувати той, в якому більше число лопатей. Також можна підшукати шків на помпу меншого діаметра, щоб насос охолоджуючої рідини швидше качав.