Як визначити хостера.

Іноді перед вебмастером постає питання, а на якому хостингу розташований той чи інший інтернет-ресурс. Причини на те можуть бути різні: цікавість чи бажання до співпраці, якщо цей хостер стабільний. Або ж, навпаки, уникнути проблем при розміщенні своїх ресурсів на території даного хостингу.
Інструкція
1
За допомогою будь-якого whois-сервісу можна дізнатися NS - записи домену потрібного вам ресурсу, частенько люди залишають записи хостера - за умовчанням, що тільки вам на руку. Запис виду ns * .імяхостера.ru поділиться з вами даними.
2
При перевірці через whois варто приділити особливу увагу рядку з найменуванням - netname. Частенько хостинг провайдер залишає свої дані в цьому записі. Як тут - netname: ІМЯХОСТЕРА-CORP, наприклад.
3
Також щоб перевірити достовірність даних, отриманих раннє, потрібно провести трейсроутінг до домену сайту. В Windows це робиться за допомогою команди - tracert доменсайта.ru. По доменах останніх з'єднань з великою ймовірністю можна дізнатися дата центр або хостера потрібного вам ресурсу.
4
Більшість великих хостерів ставить на заглушку 404/403 сторінки - інформацію про себе. Викликати дану сторінку можна шляхом звернення до каталогу без індексного файлу, наприклад, до папки з фотоматеріалами, папці для завантажених файлів, кешу движка сайту, системній папці і т.п. Якщо пощастить, то перед вами буде сторінка з інформацією про помилку від хостера.
5
Щоб остаточно переконатися і зайвий раз перевірити свої припущення, можна відвідати спеціалізовані ресурси по визначенню хостера, наприклад 2ip.ru/guess-hosting. Також можна скористатися спеціальними доповненнями для браузера firefox, наприклад, Wipmania - wipmania.com/ru/plugins/.
Зверніть увагу
Достовірність отриманих даних ніколи не варто оцінювати стовідсотково. Якщо вебмастер або компанія дійсно хотіли приховати використовуваного хостера, то швидше за все єдиним виходом з даної ситуації буде лист адміністрації ресурсу з конкретним питанням. Якщо ресурс серйозний і не державний і секретний, адміністрація відповість вам повною мірою. Навіть, можливо, перепаде реферальная/знижкова посилання на реєстрацію хостера.