Як вивчитися на прокурора.

Дієслово "procurare" в перекладі з латині означає "піклуватися". Прокурор - це той, хто піклується про дотримання законодавства. У цього посадовця є й інші функції. Наприклад, він виступає обвинувачем у суді, оцінює відповідність нових законодавчих актів вже існуючим законам. Для того, щоб через кілька років опинитися в цій посаді, необхідно закінчити вищий юридичний навчальний заклад.
Вам знадобиться
  • - атестат;
  • - свідоцтва про здачу єдиних державних іспитів.
Інструкція
1
Виберіть вищий навчальний заклад, в якому є спеціальність "Юриспруденція". Сучасне російське законодавство дозволяє подавати документи в кілька вузів одного і того ж профілю. Оскільки від прокурора вимагається ґрунтовне знання законодавства, подбайте про те, щоб отримати найбільш солідну освіту з усіх можливих. Наберіть в пошуковику "асистент слідчого" або "помічник прокурора" і вийдіть на сайти з оголошеннями від можливих роботодавців. В графі "освіта" нерідко вказується не тільки його рівень, а й кілька вузів. Подивіться, які вищі навчальні заклади затребувані найбільше.
2
Подбайте про те, щоб вчасно дізнатися, які іспити необхідно здавати при вступі. До 1 лютого кожен вищий навчальний заклад зобов'язаний вивісити список на своєму офіційному сайті. Там же ви знайдете інформацію, дозволяється даним вузу проводити додаткові випробування чи ні. Список вищих навчальних закладів, де проводиться співбесіда, обмежений і змінюється щороку.
3
До 1 березня зверніться до місцевого відділу освіти із заявою про те, що ви хочете здати іспити з предметів відповідно до розміщеного на сайті вищого навчального закладу списку. Сертифікат про здачу єдиного держіспиту дійсний протягом двох років. Якщо ви здавали іспит рік тому, перездавати його не обов'язково. Але це й не заборонено, оскільки ви можете спробувати отримати більш високу оцінку.
4
Зробіть декілька копій сертифікатів про здачу єдиного державного іспиту. Розішліть їх до вузів. Оригінал краще тримати при собі, щоб можна було пред'явити його до приймальної комісії в будь-який момент. Якщо ваші бали дозволять вам надійти в кілька вузів, виберіть самий солідний.
5
Під час навчання ґрунтовно вивчайте законодавство. Слідкуйте за всіма змінами, які приймаються законодавчими органами досить регулярно. При найменшій можливості відвідуйте судові засідання і спостерігайте за діями судді і прокурора. Навчіться розбиратися в службовій ієрархії.
6
Перед самим закінченням вищого навчального закладу підшукайте собі роботу. Зазвичай майбутні прокурори починають свою трудову діяльність в якості асистента слідчого або помічника прокурора. Намагайтеся проявити себе як вдумливий і знаючий працівник. Цілком можливо, що через кілька років ви станете заступником, а після цього - міським чи районним прокурором. На цю посаду призначає Генеральний прокурор Російської Федерації.