Як організувати чергування. Як оформити чергування в класі з різнокольоровими квадратиками.

Організація чергування учнів по школі практикується вже не один десяток років. Діти стежать за порядком на перервах, за чистотою в класах, контролюють наявність змінного взуття у своїх однокласників і т.п. В цьому немає нічого поганого, якщо при цьому не порушуються права дитини.
Вам знадобиться
  • - графік чергування;
  • - батьківські збори;
  • - бейджи для чергових.
Інструкція
1
Фізична праця, звичайно, виробляє виховний ефект, але майте на увазі, що пунктом 14 статті 50 закону «Про освіту» накладається заборона на залучення учнів цивільних загальноосвітніх установ до праці, не передбаченому шкільною програмою. І коли діти й батьки виступають проти таких методів виховання, закон виявляється на їх стороні.
2
Проте найчастіше учні, їхні батьки та вчителі приходять до якого-небудь спільної згоди щодо організації чергування дітей в школі. Тому перш за все обговоріть дану проблему з батьками учнів на шкільних зборах. Вирішіть, хто буде підтримувати чистоту класу, які у дітей будуть обов'язки. При цьому не забувайте враховувати вікові можливості школярів (наприклад, учням початкової школи буде фізично важко мити підлоги або робити іншу подібну роботу).
3
Прийшовши до єдиної думки, складіть графік чергування учнів по школі і по класу. Як правило, чергування по школі випадає якомусь класу один раз на два тижні або рідше (в залежності від кількості класів у школі). Чітко розподіліть обов'язки для кожної дитини: хтось буде перевіряти змінне взуття, хтось стежити за порядком в їдальні тощо.
4
На один вид завдання призначайте двох-трьох учнів, так їм буде легше впоратися з покладеними на них обов'язками. Щоразу міняйте чергові групи і знаходяться в їхньому віданні об'єкти місцями, так дітям не набридне виконання їх обов'язків. В кінці навчального дня ставте оцінки за чергування - це стимулюватиме учнів до більш добросовісного виконання завдань.
5
Чергування в класі розподіліть по днях тижня або «по партах» - наприклад, сьогодні чергують учні, що сидять за першою партою, завтра - за другий і т.д. Скільки дітей будуть одночасно брати участь у прибиранні кабінету, вирішувати вам, але практика показує, що дисципліна і продуктивність праці краще, коли залишаються не більше двох учнів. В кінці чергування по класу обов'язково оціните роботу дітей.
6
Слідкуйте за безпекою вироблених дітьми робіт. Не змушуйте їх виконувати завдання, які можуть нести загрозу їх здоров'ю (працювати з хлором та іншими сильнодіючими хімікатами, піднімати тяжкості більше передбачених для даної вікової категорії норм і т.д.).
Корисна порада
Зробіть для чергових по школі будь-які розпізнавальні знаки, наприклад: зелену пов'язку на рукаві або бейдж з відповідним написом.