Як виростити дитину розумною.

Для батьків їх малюк є найкращим на світі. Щоб він виріс розумним, мамі і татові доведеться чимало попрацювати. Важливість генетичних задатків ніхто не заперечує, але інтелект треба розвивати. Ось тут без допомоги батьків ніяк не обійтися.
Інструкція
1
Чим більше батьки спілкуються з немовлям, тим вище рівень його інтелекту. Нехай навіть він майже нічого ще не розуміє, але його стрімко розвивається мозок уловлює крупинки інформації. Читайте маляті вголос дитячі вірші. Коли він стане трохи дорослішими, почніть читати книжки. Одночасно показуйте йому картинки, пояснюючи, хто на них зображений. Повторюйте це регулярно. Дуже скоро дитина запам'ятає, що значить кожна картинка, і отримуватиме велике задоволення від читання.
2
Коли малюк навчиться сидіти - почніть грати разом з ним в розвиваючі ігри. Навіть простенький конструктор, пірамідка, м'ячики прекрасно розвивають не тільки координацію рухів і дрібну моторику дитини, але і його уяву. А чим краще працює уява, тим більше користі для розуму.
3
І ось малюк почав впевнено ходити. З цього моменту намагайтеся звертати його увагу на будь-який цікавий об'єкт. Якщо ви побачили вдалині міст через річку, розкажіть йому, для чого він побудований. Наприклад, ви можете сказати наступне: «Бачиш, по ньому їдуть машини, такі ж, як ті, з якими ти граєш вдома, тільки вони набагато більше й важче».
4
Якщо ви пішли з дитиною в зоопарк, попросіть його описати якусь тварину. Нехай навіть для початку це буде найпростіше опис, наприклад, слон великий, тигр смугастий. Поступово, задаючи уточнюючі питання, добийтеся, щоб дитина додавав характеристики тварин, наприклад, слон сірий, у нього довгий хобот. Такі вправи дуже розвивають пам'ять і словниковий запас.
5
У міру дорослішання придбайте для малюка більш складні ігри, а також книжки-розмальовки, пластилін, глину і т.д. Малювання і ліплення дуже плідно впливають на розвиток дитини. На перших порах делікатно і ненав'язливо допомагайте йому. Пам'ятайте, що від вас великою мірою залежить, яким виросте ваша дитина.
Яку людину називають розумним? Одні скажуть - того, хто прочитав усі книжки на світі і може переказати кожну напам'ять. Але про таку людину можна сказати - освічений, ерудований. Поняття «розумний» позначає скоріше інтелектуальні здібності людини, а не кількість знань, якими він володіє. Не дарма Лев Толстой сказав, що «многознание розуму не навчить». Все ускладнюється, коли мова заходить про виховання дитини .
Вам знадобиться
  • - книги.
Інструкція
1
Оточите дитини любов'ю і увагою. Інтелектуальні здібності малюків безпосередньо залежать від атмосфери, в якій вони виховуються. Доброзичлива обстановка дозволить йому почувати себе розкуто, впевнено. Він не буде боятися задавати питання, а, значить, буде розвиватися. З самими маленькими просто розмовляйте. Чим більше промови малюк чутиме щодня, тим вище буде рівень його інтеллекта.Покупайте дитині розвиваючі іграшки: кубики, які потрібно складати за кольорами, м'ячики, звучать іграшки. Граючи ними, він буде більше дізнаватися і освоювати нові для нього навички.
2
Давайте дитині можливість висловлювати свою думку. Важливо навчити його мислити самостійно. Якщо ви при будь-якому зручному випадку будете поправляти його і говорити, як робити і говорити не потрібно, він ніколи не зможе привести на світ жодної цікавої думки. Тому розмовляйте зі своїм малюком. Задавайте йому питання і уважно вислухайте його відповіді, якими б дивними вони вам не здавалися. Якщо якась із його ідей здається вам цінним чи цікавою, просите розвинути її, задавайте навідні і додаткові питання. Розмовляйте з ним, як з дорослим, дайте зрозуміти, що його думка для вас дуже цінно. Ніколи не говорите своїй дитині: «Ти занадто маленький, щоб це зрозуміти». Дитина не повинна думати, що він ще не готовий до самостійного мислення - це сковує і народжує комплекси, які заважають розвиватися його інтелекту.
3
Занурюйте дитини в світову культурну середу. Ви можете брати його в театр, на концерти, читати йому вголос книжки, разом дивитися хороше кіно. Свідомість дитини буде вбирати все, як губка. Тільки не забувайте обговорювати з ним побачене і почуте: «Тобі сподобалося кіно?», «А хто з героїв був самий хороший в фільмі? А чому він хороший? Що він зробив? »,« А хто найгірший? А чому він тобі не сподобався? »Коли дитина підросте, просите його записувати свої думки та оцінки з різних приводів. Це привчить його до постійної інтелектуальної роботі, дасть грунт для роздумів. С вже підросли дитиною не бійтеся сперечатися, навіть провокуйте його, але по-доброму, щоб він вмів відстояти свою точку зору.
4
Показуйте власним прикладом, що означає бути розумним і мудрим. Це дуже важливо. Ви можете тисячу разів пояснити дитині, що таке добре, а що погано, але якщо він побачить, що ваші дії розходяться з вашими словами - будьте впевнені, він повторить ваші помилки, і навчиться обманювати себе й інших дуже бистро.Поетому перш ніж зробити який -або вчинок, подумайте, а як це відіб'ється на вашій дитині, який урок він засвоїть. Рівно той, який ви преподадіте йому своєю поведінкою. Будьте уважні, відповідальні, мудрі самі, пам'ятайте, що яблуко від яблуні недалеко падає.
Зверніть увагу
Іноді залишайте дитину одну. Самі ви можете бути недалеко, але давайте йому можливість проявити самостійність, подбати про себе або про когось іншого.
Корисна порада
Займайтеся з дитиною розвиваючими іграми. Найкраще віддати його в який-небудь гурток, в художню або музичну школу. Така культурна підживлення буде розвивати його здібності і розум.