Що не розгодувати дитини.

Для гармонійного розвитку дитини потрібно зуміти правильно організувати його харчування. Однак слід стежити, щоб в результаті дитина не набрав зайву вагу, який заважає навіть в юному віці.
Інструкція
1
Слідкуйте за тим, що дитина п'є. Різні готові соки, якщо мова не йде про спеціальні продуктах для самих маленьких дітей, містять велику кількість калорій, а їх користь для здоров'я сумнівна. Найкраще замінити таке питво простою водою або неміцним чаєм. А якщо дитині захочеться саме соку, то краще зробити свіжовичавлений і при необхідності розбавити його водою, додаючи цукру.
2
Встановіть чіткий режим харчування. Бажано, щоб дитина, що вийшов з грудного віку, їв три-чотири рази на день в строго встановлений час. При необхідності харчування можна зробити більш дробовим, але так, щоб воно не перетворювалося в перекуси. Якщо ваш син або дочка проголодаются між прийомами їжі, найкраще заздалегідь подумати про дозволені продуктах. Наприклад, це може бути яблуко або морквина, можливо, печиво з низьким вмістом цукру. Головне, щоб в перекус не входило такі непотрібні продукти, як чіпси та інші снеки.
3
Чи не примушуйте дитину їсти, якщо у нього немає апетиту. Однак він повинен засвоїти, що наступного разу він зможе поїсти тільки у встановлений час для прийому їжі.
4
Виключіть з раціону такі продукти, як солодка газована вода і чіпси. Обмежте споживання солодкого, наприклад, шоколадних батончиків. Кращим виходом може стати морозиво - воно містить менше калорій і теж подобається дітям. Бажано також не водити дітей у різні ресторани швидкого харчування, а якщо інакше не можна, вибирайте з асортименту те, що більш-менш відповідає здорового раціону. Користуйтесь тим, що принаймні до молодших класів школи ви можете плностью контролювати раціон дитини.
5
Перегляньте режим харчування в сім'ї. Скоротіть споживання жирів. Наприклад, це можна зробити за рахунок відмови від майонезу або скорочення кількості страв з ним. Намагайтеся використовувати інші соуси, для заправки салатів - рослинна олія, для запікання - різні соуси на сметанною або борошняної основі. Врахуйте, що харчові звички, закладені в дитинстві, часто залишаються на все життя. Привчивши дитини харчуватися корисними продуктами, ви надасте йому велику послугу.