Як почати розробку програми. Яку розробити програму.

Розробка навіть найпростішої комп'ютерної програми вимагає кваліфікації і відповідних навичок. Перед створенням програмного забезпечення необхідно ретельно обміркувати, яким чином програма буде виконувати поставлену задачу, а також передбачити можливі збої в роботі. Як і будь-яка творчість, програмування починається з детального плану.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - знання мов програмування;
  • - навички програмування.
Інструкція
1
Перед написанням власне програмного коду дайте відповідь на ряд запитань. Яку задачу вирішуватиме програма? Хто буде її використовувати? Які вимоги до апаратного забезпечення та операційної системи комп'ютера? Впораєтеся ви з створенням програмного продукту самі або вам знадобиться колектив розробників?
2
Визначте структуру майбутньої програми. Вона залежить від складності завдань, які покликана вирішувати майбутня система. Наприклад, програма розрахунку податків має на меті організацію фінансових даних і відрізнятиметься за структурою від ігрової програми, створеної для розваги.
3
Врахуйте при розробці уподобання та інтереси кінцевого користувача. Спілкування з програмою має бути гранично простим і інтуїтивно зрозумілим людині, не знайомій з «начинкою» вашого продукту. Тому важливо спочатку уявляти, яким буде інтерфейс програмного забезпечення, розташування елементів управління, колірна гамма і так далі.
4
Продумайте і запишіть вимоги до обладнання, на якому передбачається використовувати майбутню програму. Перш за все, це такі параметри як оперативна пам'ять, швидкодія, характеристики звукової і відеокарти. Важлива також сумісність розроблюваного програмного забезпечення з тією чи іншою операційною системою.
5
Виберіть мову програмування, керуючись своїм досвідом, наявними навичками і вартими перед вами завданнями. Досвідчені програмісти воліють використовувати мови C, C ++ або C #. Ви можете застосувати і більш проста мова програмування, наприклад, Visual Basic.
6
Безпосередню роботу над конструюванням програми почніть зі створення її прототипу. Він зазвичай містить повноцінний графічний інтерфейс (кнопки, діалогові вікна, меню) і виглядає зовні як звичайна програма, але не володіє всією функціональної повнотою. Мета прототипу - продемонструвати замовнику інтерфейс і внести в нього корективи, керуючись побажаннями потенційного користувача.
7
У міру уточнення функцій і конструювання проміжних блоків програми приступайте до додавання команд, що дозволить перетворити прототип в повноцінний програмний продукт.