Як визначити mac-адресу мережевої карти.

Визначення MAC-адреси мережевої карти являє собою стандартну операцію в ОС Windows. Тому й вирішується це завдання стандартними засобами самої системи, без залучення додаткового програмного забезпечення.
Інструкція
1
Викличте головне системне меню, натиснувши кнопку «Пуск», і перейдіть в пункт «Панель управління». Розкрийте посилання «Мережеві підключення» і викличте контекстне меню використовуваного з'єднання кліком правої кнопки миші. Вкажіть пункт «Стан» і перейдіть на вкладку «Підтримка» діалогового вікна. Скористайтеся командою «Подробности» в розділі «Стан підключення» і знайдіть MAC-адресу мережевої карти в рядку «Фізична адреса» нового діалогового вікна. Натисніть кнопку «Закрити» для завершення перегляду.
2
Увійдіть в систему з обліковим записом локального адміністратора для використання альтернативного методу визначення MAC-адреси мережевої карти і знову викличте головне системне меню, натиснувши кнопку «Пуск». Перейдіть в діалог «Виконати» і надрукуйте cmd в рядку «Відкрити». Підтвердіть запуск утиліти командного рядка, натиснувши кнопку OK, і надрукуйте ipconfig/all в тестовому поле інтерпретатора команд Windows. Підтвердіть виконання обраного дії, натиснувши функціональну клавішу Enter, і знайдіть рядок «Опис» з ім'ям потрібної мережевої карти і рядок «Фізична адреса» з її MAC-адресою.
3
Mac-адресу маршрутизатора може бути визначений за допомогою команди ping target і команди arp -a в командному рядку. Виконання цих команд призведе до відображення таблиці, яка містить потрібну адресу в рядку з IP-адресою target.
4
Скористайтеся вбудованої утилітою GetMac.exe для визначення MAC-адреси комп'ютера, що працює під управлінням ОС WIndows версій 2003, ХР, Vista або 2008. Дана утиліта виконується в інтерпретаторі команд і має вигляд: drive: \ Documents and Settings \ user> getmac/s localhost.Прі наявності доступу, параметр localhost може бути замінений ім'ям будь-якого комп'ютера в мережі.
5
Ще одним методом визначення MAC-адреси комп'ютера може послужити використання сінтаксісаnbtstat [-a імя_удаленного_компьютера] або [-A IP-адрес_компьютера].