Як не переживати через дрібниці. Як пережити дурний вчинок.

Часті стреси, викликані дрібницями, нерідко призводять до неприємних наслідків. Пропадає сон, починаються проблеми з серцем і нервові розлади, людина втрачає спокій, стає дратівливим і сам руйнує своє щастя, сварячись з близькими людьми і не виконуючи своїх службових обов'язків. Навчіться не засмучуватися через дрібниці, і жити стане набагато легше.
Інструкція
1
Відрізняйте важливі речі від дрібниць. Пропажа гаманця - це неприємно, але не більше того. Її не порівняти з пожежею, яка знищила майно всієї родини. Не турбуйтеся через слів, сказаних незнайомцями - подобатися всім просто неможливо, а обидевший вас людина напевно дуже швидко забуде про сказаних словах, так варто мучити себе по такому безглуздому приводу?
2
Вчіться бачити майбутнє не похмурим і страшним, а світлим. Страх перед тим, що ще навіть не трапилося і, можливо, ніколи не станеться, ірраціональний. Наприклад, якщо людина вселив собі, що його дитина потрапить у біду, і заздалегідь засмутився з цього приводу, значить, він здійснив подвійно дурний вчинок. Думаючи про погане, ви притягує його, а засмучуючись, ще й витрачаєте нерви через власної фантазії.
3
Прийміть неприємну ситуацію, якщо ви нічого не можете з нею вдіяти. Подумайте, наскільки вона важлива буде для вас через п'ять чи десять років. Дрібниці, які засмучують вас, незабаром забудуться, але збиток, нанесений ними, залишиться назавжди. Подумайте про це і постарайтеся зрозуміти, що неприємні, але не дуже важливі речі взагалі не заслуговують вашої уваги.
4
Зрозумійте, що ваші переживання не вирішують проблему. Припустимо, ви втратили свою прикрасу або отримали відмову за результатами співбесіди. Гризучи себе, ви ніяк не виправите ситуацію, але можете прискорити виникнення виразки шлунка або інший неприємної хвороби. З тієї ж причини не варто прокручувати в голові подію і докоряти собі за те, що ви вчинили так, а не інакше. Що зроблено, то зроблено, і ваше завдання - змиритися з цим.
5
Навчіться відключати свої емоції і розглядати ситуацію з точки зору логіки. Займіться пошуком вирішення проблеми, а не переживаннями з приводу її виникнення, інакше ви можете втратити свій шанс поліпшити ситуацію. Припустимо, студент витягнув на іспиті квиток, якого він не знає. Замість того, щоб турбуватися з цього приводу і втрачати час на душевні терзання, краще постаратися заспокоїтися, згадати все, що відомо на задану тему, і постаратися вибудувати відповідь.