Як збільшити віддачу.

Сучасний ритм життя змушує нас все більше і більше часу приділяти роботі. На відпочинок, розслаблення, спілкування з близькими, особисте життя деколи часу зовсім не залишається. Якщо ви вже використовуєте час для роботи по максимуму, але все ще не задоволені результатами, треба збільшувати продуктивність праці. Зробити це можна кількома способами, розглянемо самі прості і доступні з них.
Інструкція
1
Плануйте або корегуйте графік справ на день рано вранці, в залежності від стану вашої свідомості. Наша свідомість може працювати в прискореному і уповільненому темпі. Продуктивність праці при цьому може відрізнятися в рази. Ви помічали, що одне і те ж справа іноді вимагає десяти хвилин, а іноді цілого дня? Можна керувати своїми справами так, що робити все самі неприємні і складні завдання в ті моменти, коли свідомість працює в прискореному режимі. А самі простенькі - в ситуації уповільненої потоку свідомості.
2
Визначте стан свідомості за допомогою простого тесту на сприйняття часу. Коли їдете на роботу, зверніть увагу, як сприймаєте зупинки, перехрестя та інші значущі сигнали шляху. Якщо свідомість прискорено, переїзд між станціями метро здається вічністю. Якщо воно уповільнено, здається, що станції несуться одна за одною, дорога протікає непомітно. Те ж стосується всіх інших «природних вимірників часу» - тривалості пісень, тривалості підйому і спуску ліфта і пр. Вони завжди однакові, але в прискореному стані свідомості здаються довшими. Саме в такі дні робіть найважчі справи. Прості задачі залишайте на дні, коли свідомість уповільнено.
3
Використовуйте можливості керувати швидкістю потоку свідомості. Якщо ви помітили, що кілька днів поспіль перебуваєте в стані загальмованості, треба щось робити. Це показник не зовсім правильного балансу сил і енергії у вашому організмі. Швидкість потоку свідомості - це як тонус м'язів. Добре відчути себе розслабленим іноді, але якщо м'язи весь час слабкі, не дають можливості спокійно перенести день на ногах, ви йдете до лікаря. Те ж саме з свідомістю. Якщо бачите, що є хронічне зниження швидкості роботи свідомості, треба щось робити. Це можуть бути будь підбадьорливі дії, якісь нові переживання, яких ви досі не відчували. Часом від загальмованості дозволяє позбутися дозвіл прихованого конфлікту з близькими, нова любов або серія побачень. Загалом, вам треба знайти спосіб доставити собі море задоволення і бадьорять, збуджуючих емоцій. Навіть хобі в цьому питанні можуть стати хорошим способом покращити свій тонус свідомості.
4
Дотримуйтесь гігієну праці. Під гігієною праці психологи розуміють наявність оптимального балансу між працею і відпочинком. У стані перевтоми марно намагатися збільшувати віддачу від вашої діяльності. Спочатку треба відновити сили, потім ставити перед собою нові планки. Намагайтеся не допускати перевтоми, вчасно виходячи на перерви, які не переробляючи за часом, не ігноруйте відпочинок.
Корисна порада
Робота з станами свідомості недосвідченим у психології людям може здатися чимось страшним. Насправді, це досить необразливі методи оптимізації психічних ресурсів під завдання. Вночі належить спати, вдень пильнувати. На роботі прийнято активно діяти, будинки - відпочивати і розслаблятися. Навчившись управляти швидкістю потоку свідомості, ви зможете «включатися» в офісі, і «вимикатися» вдома і на відпочинку. Це дуже корисна властивість, яке тільки зміцнює і фізичне, і психічне здоров'я людини.