Як зупинити артроз.

Артроз - це дегенеративне зміна суглобів, яке призводить до втрати еластичності і стирання внутрішньосуглобового хряща, виникненню запальних процесів в тканинах, що оточують суглоб. Захворювання може бути як первинним - віковими, так і виникнути на грунті травми або захворювання - цукрового діабету, хвороби щитовидної залози та ін. Профілактикою даної патології рекомендується зайнятися при перших її ознаках.
Вам знадобиться
  • - чистка кишечника, печінки, нирок;
  • - виключення важкої роботи;
  • - правильний раціон харчування;
  • - адекватна фізичне навантаження;
  • - консультація лікаря-остеопата;
  • - хондропротектори;
  • - препарати з гіалуроновою кислотою;
  • - розвантажувальні дні.
Інструкція
1
Так як артроз виникає внаслідок порушення обміну речовин, тому і його лікування починається з наведення порядку в системах і органах, в першу чергу - з очищення кишечника, печінки, нирок.
2
Значно посилюють артрозних прояви надмірна вага, важка фізична навантаження на кісткові тканини і травми. Тому почніть з раціону харчування, що сприяє поступовому зниженню ваги, що зменшить навантаження на суглоби. Виключіть жирне м'ясо, копченості, сардельки, пироги з тортами, вершкове масло з вершками.
3
Фізичні навантаження повинні бути адекватними ступеня захворювання. Для зниження зайвого тиску на суглоби не варто займатися бігом, стрибками, тривалими прогулянками. Фізичні вправи для кульшових і колінних суглобів виконуйте тільки в положенні лежачи, а для суглобів верхніх кінцівок - сидячи.
4
При виконанні різних робіт не можна довго перебувати в одному положенні. Особливо в зігнутому положенні при роботі на дачних ділянках, та й просто при відпочинку, сидячи на дивані або у кріслі.
5
Під час загострення хвороби не соромтеся скористатися тростиною, це знизить навантаження на суглоб і прискорить одужання.
6
Дуже важливо носити правильну взуття - на низькому і стійкому каблуці, щоб запобігти «розпущеність» суглоба, що з'являється внаслідок ураження зв'язкового апарату.
7
Не користуйтесь рекламованими препаратами для лікування артрозу, в першу чергу слід проконсультуватися з лікарем, який обстежує і призначить необхідне лікування. Для попередження зношуваності суглоба широко застосовуються хондропротектори, що містять хондроїтин-сульфат, глюкозамін сульфат, або їх комбінації.
8
При сильних болях лікар може порекомендувати введення в хворий суглоб препаратів з гіалуроновою кислотою, які служать штучної прокладкою між суглобовими поверхнями. Процедуру виконують не частіше одного разу на півроку.
9
Проведення розвантажувальних днів дає хороший оздоровчий ефект. Напередодні цього дня рекомендуються очисні процедури із застосуванням проносних засобів або за допомогою кружки Есмарха. У розвантажувальний день пийте тільки воду - не менше 2-х літрів на день. На наступний день - вегетаріанська дієта. Дотримання даної методики дозволяє протягом 2-3-х місяців помітно знизити вагу і оздоровити суглоби.
Зверніть увагу
Чим раніше розпочато профілактика артрозу, тим менше буде необхідно лікувальних заходів для підтримки здоров'я в подальшому.
Корисна порада
Скористайтеся лікувальними ваннами з бадиллям топінамбура, низкою, відваром березового листя, сінної трухою, буркуном, листям лопуха і др.Одновременно пийте чаї з шипшиною, м'ятою, брусницею, чебрецем, які виганяють з організму шлаки і токсини.