Як визначити температуру точки роси.

Точкою роси називається максимальна температура, при досягненні якої в умовах заданої вологості відбувається насичення водяної пари в повітрі. Оскільки точка роси залежить від вологості, її визначення лежить в основі принципу роботи Психрометричний гігрометра.
Інструкція
1
Пам'ятайте, що обов'язковою умовою визначення точки роси усіма перерахованими способами є позитивне значення температури повітря, вираженою в градусах Цельсія.
2
Якщо у вас мається Психрометричний таблиця, а в умовах задачі вказані температура повітря і його вологість, спочатку переведіть температуру в градуси Цельсія. Потім знайдіть відповідні параметри, відповідно, у верхній горизонтальній рядку і лівому вертикальному стовпці цієї таблиці. На їх перетині виявиться температура точки роси, виражена також в градусах Цельсія. При необхідності переведіть результат в Кельвіна.
3
Також знайти точку роси можна математичним способом. Для цього спочатку переведіть температуру повітря, зазначену в умовах задачі, в градуси Цельсія. Потім знайдіть допоміжний параметр? за такою формулою:? = (17,27T/(237,7 + T)) + ln (RH), де T - температура повітря ° C, RH - відносна вологість повітря,%.
4
Тепер підставте допоміжний параметр? в другу формулу, виглядаючу наступним чином: Tp = 237,7?/17,27-?), де Tp - температура точки роси,? - Величина, визначена в ході попереднього обчислення.
5
При наявності псіхрометрічского гігрометра (але не гігрометра іншого типу) визначити точку роси можна і безпосередньо. Для цього спочатку переконайтесь, що підготовка приладу до роботи була проведена давно, і він вийшов на робочий режим. Потім прочитайте показання вологого термометра - вони будуть рівні точці роси. Якщо потрібно знайти тільки цю величину, але не вологість повітря, не буде потрібно навіть використання розташованої на корпусі приладу психрометрический таблиці.
6
Результат обчислення або безпосереднього визначення температури точки роси переведіть в ті одиниці, в яких він повинен бути виражений згідно з умовами задачі. Це можуть бути Кельвіном, а також градуси Цельсія, Фаренгейта, і т.п.
Щоб знайти точку роси, відберіть частину повітря в посудину, бажано скляний, герметично закрийте його і починайте охолоджувати. В той момент, коли пар в ньому почне конденсуватися, зніміть показання термометра. Це і буде точка роси. Точку роси для даної відносної вологості повітря можна, використовуючи розрахунки.
Вам знадобиться
  • Для проведення вимірювань візьміть скляний герметичний посудину, Психрометричний таблицю, таблицю для визначення точки роси, два однакових термометра.
Інструкція
1
Визначення точки роси методом спостереження Відберіть пробу повітря в скляну посудину, і герметично закрийте його. Помістіть цю посудину в холодильну камеру, при цьому, контролюючи температуру в ньому. В той момент, коли пар в посудині конденсується, переходячи в рідкий стан (випаде роса), зніміть показання термометра. Це і буде точка роси для конкретного зразка повітря.
2
Розрахунок точки роси Визначте відносну вологість повітря. Для цього візьміть два однакових термометра, краще брати ртутні. Пухирець одного з них обмотайте марлею, яку потім рясно змочіть водою. Зачекайте кілька хвилин і зніміть показання термометрів. Температура на вологому термометрі буде нижче або такий же, як і на сухому. Знайдіть різницю температур сухого і вологого термометрів.
3
За психрометрический таблиці знайдіть відносну вологість повітря. Для цього в крайньому лівому стовпці знайдіть показання сухого термометра. У верхньому рядку таблиці знайдіть ту різницю температур, яка була на сухому і мокрому термометрах. На перетині цих значень в таблиці і буде значення відносної вологості в процентах. Після того, як дізналися відносну вологість, за допомогою таблиці для визначення точки роси, знайдіть щільність насиченого пара при даній температурі.
4
Можна використовувати значення температури, виміряної сухим термометром. Після цього знайдіть реальну щільність водяної пари в повітрі. Щоб зробити це, значення відносної вологості, помножте на щільність насиченого пара і поділіть на 100% (? =? •? Н/100%). У таблиці для визначення точки роси, знайдіть ту температуру, для якої дана щільність водяної пари є насиченою. Це і буде шукана величина.